Зафіксовано проблеми в роботі імплантатів Neuralink
1 min read

Зафіксовано проблеми в роботі імплантатів Neuralink

Після першої операції на людині мозковий імплантат Neuralink показав некорректну роботу. Дослідники зафіксували проблеми з підключенням, що, в свою чергу зробило пристрій менш чутливим до мозкових імпульсів. Вирішити проблему допомогло виправлення програмного забезпечення. 

Операція

Neuralink Corp. – американська компанія, яка розробляє мозкові імпланти, що допоможуть людині керувати електронним пристроєм силою думки. Компанія створена за участі Ілона Маска в 2016 році. Першу вдалу трансплантацію імпланту в мозок людини Neuralink провела в січні цього року. 

Операція пройшла не так вдало як очікувалося. Через декілька тижнів після операції Ноланда Арбо лікарі помітили, що деякі нитки з електродами, приєднаними до мозку, почали розтягуватися. У свою чергу це спричинило проблеми з підключенням до електронних пристроїв. Компенсувати це вдалося серією програмних виправлень, які повернули чіпу початкову продуктивність. 

Причина проблеми

Фахівці, які працюють у сфері імплантації повідомили, що збої в роботі пристрою виникли через те, що його помістили не на поверхню мозкової тканини, а на кістку черепу. Вченим важко оцінити яким чином рухається мозок у внутрішньочерепному просторі. Навіть простий кивок головою може привести до того, що під’єднані електроди імплантату зрушаться з місця. 

Традиційно хірурги встановлюють мозкові імплантати на саму мозкову тканину, де вони рухаються, як човен на воді. Встановлювати імплант на кістку – не зовсім звична практика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *