Китай перевершив Neuralink: їхній мозковий чип обіцяє бути безпечнішим
1 min read

Китай перевершив Neuralink: їхній мозковий чип обіцяє бути безпечнішим

Група вчених з Університету Цінхуа повідомила, що розроблений ними мозковий імплантат повернув давно паралізованому пацієнту рухливість руки. Зазначається, що китайська технологія менш небезпечна для тканин мозку, ніж імплантат компанії Neuralink Ілона Маска. Імплантат проникає в нервову тканину та руйнує частину нервових клітин у місці встановлення, тоді як китайський датчик накладається поверх нервової тканини.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Днями Ілон Маск зізнався, що компанія Neuralink провела першу операцію зі встановлення мозкового імплантату в голову людини. Датчик Neuralink заглиблює в нервову тканину кори головного мозку найтонші голки. Заглиблення відбувається всього на 2 мм, але воно, без сумніву, руйнує частину нервових клітин у місці встановлення.

Китайські вчені пішли іншим шляхом. Близько 10 років команда з Цінхуа розробляла імплантат, який зберігав би достатню до мозкових сигналів чутливість і не пошкоджував би кіркові нейрони, які зайвими не можуть бути за визначенням, оскільки відповідають у тому числі за пам’ять та навички. Тому датчик Neural Electronic Opportunity або NEO, як вони назвали свою розробку, поміщається в епідуральний простір між мозком та черепом. Воно також заповнене живими тканинами та судинами, але нервової тканини в них немає.

Датчик NEO не має власного живлення. Воно в нього бездротове. Високочастотна передавальна антена для передачі живлення та блок управління, а також передавач сигналів мозку на смартфон або комп’ютер змонтовані на зовнішній стороні черепа. Платформа працює через систему машинного навчання, яка вдосконалює свої здібності з реабілітаційних заходів.

Перший імплантат було встановлено пацієнту 24 жовтня 2023 року. На цей час вчені спостерігають «вражаючий прогрес». Людина, яка останні 14 років після перенесеної травми не могла рухати руками та ногами, за допомогою мозкового імплантату навчилася керувати елементом екзоскелета на руці настільки, що змогла самостійно приймати їжу. У грудні була проведена операція на іншому пацієнті, але він поки що проходить стадію відновлення.

“Наступним етапом дослідження є розробка нового протоколу активної реабілітації за допомогою інтерфейсу мозок-комп’ютер для прискорення зростання нервової тканини на місці пошкоджених сегментів спинного мозку”, – повідомили в університеті. Тільки лікуванням травм та захворюваннями нервової системи вчені не обмежаться. У перспективі вони мріють з’єднати мозок та комп’ютер таким інтерфейсом, щоб одне стало продовженням іншого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *