Стартап Ілона Маска Neuralink вживив чип у мозок першій людині
1 min read

Стартап Ілона Маска Neuralink вживив чип у мозок першій людині

Компанія Neuralink, яка тривалий час домагалася права розпочати клінічні випробування на людях, цього року вже провела першу операцію з вживлення в головний мозок пацієнта імпланта, що дозволяє налагодити взаємодію з комп’ютером. До цього повідомлялося, що загалом у поточному році такі операції будуть проведені на 11 пацієнтах із числа добровольців.

Про це пише видання Bloomberg.

Йти на такий ризик у більшості випадків людей штовхають тяжкі порушення моторних функцій, які не дозволяють їм рухати кінцівками самостійно. Neuralink розраховує налаштувати інтерфейс між людським мозком і комп’ютером таким чином, щоб пацієнти змогли ефективно керувати біонічними протезами або екзоскелетами, а в ідеалі почали рухати власними кінцівками.

У понеділок, 29 січня, власник X Ілон Маск на своїй сторінці в соцмережі зізнався, що перша людина отримала імплант Neuralink і тепер йде на поправку після операції. Нагадаємо, що невеликий імплант циліндричної форми встановлюється в отвір у черепній коробці людини. З головним мозком він з’єднується найтоншими електродами. За задумом компанії, проводити такі операції мають спеціалізовані роботи. Як додав Маск, перші результати обнадіюють, оскільки імпланту вже вдається реєструвати активність нейронів пацієнта.

Компанія вже вигадала назву для свого імпланта, який планує випускати серійно у разі успіху клінічних випробувань. Позначений як Telepathy, він повинен дозволяти людині керувати смартфоном або комп’ютером, а також будь-яким іншим пристроєм, “буквально силою думки”. Метою стартапу, за словами Маска, є допомога людям з тяжкими порушеннями у взаємодії мозку з нервовою системою.

“Уявіть собі, якби Стівен Хокінг міг би спілкуватися швидше, ніж досвідчена друкарка набирає текст або вимовляє слова аукціоніст”, – навів приклад глава компанії.

Нагадаємо, що на попередніх етапах випробувань рішення Neuralink використовувалося піддослідними мавпами. Вони контролювали предмети в комп’ютерних іграх за допомогою сигналів головного мозку. Макака з імплантованим чипом, наприклад, грала в пінг-понг на дисплеї комп’ютера.

Спочатку компанія хотіла перейти до випробувань імпланту на людях до кінця 2019, але дозвіл вдалося отримати лише в минулому році. Електроди, які проникають у кору головного мозку пацієнта, заглиблюються в неї менш ніж на 2 міліметри, але це більше за основну частину конкуруючих рішень. Зазвичай, для тестування імплантів на першій групі з п’яти або десяти пацієнтів потрібно близько шести місяців. Якщо на цьому етапі все проходить вдало, компанія зможе розширити свої випробування. На думку наукових консультантів Neuralink, перш ніж мозкові імпланти компанії будуть схвалені до масового застосування, пройдуть роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *