Японія дозволить безпілотникам працювати в мережах 5G
1 min read

Японія дозволить безпілотникам працювати в мережах 5G

Використання 5G-зв’язку в повітряному просторі, зокрема для керування дронами, було під забороною в Японії. Але з огляду на технологічні зміни, регуляторні органи планують скасувати це обмеження навесні цього року, дозволяючи транслювати відео високої якості 4K з безпілотників через мережі 5G.

Про це повідомляє Nikkei Asian.

На думку авторів ініціативи, для державних служб можливість використання мереж 5G у поєднанні з дронами є дуже важливою, оскільки вона дозволяє передавати в масштабі реального часу деталізовану картинку під час рятувальних та пошукових операцій. Японські острови схильні до стихійних лих через своє географічне розташування, тому цю потребу регулятори не змогли б ігнорувати нескінченно.

Обліт об’єктів інженерної інфраструктури з використанням дронів, що підтримують передачу відео у мережах 5G дозволить виявляти найдрібніші конструктивні дефекти в будівлях і спорудах. Це запобігатиме значно більшому дефекту внаслідок руйнування або наслідків землетрусів. Трансляція спортивних заходів у високій якості може бути прикладом іншого застосування такої техніки. Перш ніж дозволити використання мереж 5G при експлуатації безпілотних літальних апаратів, уряд Японії збирається обмежити потужність сигналу, що ретранслюється даними літальними апаратами. Крім того, планується урізати робочий діапазон доступних частот.

Згідно з прогнозами YH Research, ринок дронів, які можуть спілкуватися через мережі 5G, досягне $697 млн до 2025 року. Це в 5,8 рази більше, ніж у 2021-му. Показник збільшиться до $2,23 млрд до 2029 року, показавши трикратне зростання. Експерти вважають, що мережі 5G дадуть можливість безпілотним літальним апаратам доставляти вантажі з вищою якістю зв’язку та масштабувати цю сферу послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *