Microsoft відправляє WordPad на пенсію після 28 років роботи 
1 min read

Microsoft відправляє WordPad на пенсію після 28 років роботи 

Microsoft вирішила відмовитися від однієї зі старих програм у своїй фірмовій операційній системі. Компанія представила нову пробну версію Windows 11 Canary, яка не містить текстового редактора WordPad.

Про це пише TomsHardware.

Microsoft охарактеризувала WordPad як «застарілу функцію», зазначивши, що вона більше не розвивається, і тому не буде входити до наступних релізів Windows 11. Версія Windows 11 Canary доступна для скачування лише для учасників програми тестування Windows Insiders, але показує майбутні зміни, які скоро отримають усі користувачі.

У повідомленні розробників сказано:

“Починаючи з цієї збірки, програми WordPad і People більше не встановлюватимуться при чистій установці ОС. У майбутній версії WordPad буде видалено під час оновлення. WordPad не можна буде встановлювати заново. WordPad – це застаріла функція Windows”.

Слід нагадати, що 28 років тому Microsoft представила WordPad як спадкоємця текстового редактора з назвою Microsoft Write. Програма WordPad з’явилася у складі Windows 95, найсучаснішої на той час операційної системи Microsoft. Відтоді додаток був присутній у кожній версії Windows, надаючи користувачам основні функції редагування тексту, підтримуючи RTF, DOC, ODT та інші відомі формати.

Microsoft радить користуватися іншим редактором тексту. Компанія повідомила:

“Ми рекомендуємо Microsoft Word для документів з форматованим текстом, таких як .doc і .rtf, і Блокнот для простих текстових документів, таких як .txt.”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *