У Львові під час операції на серці вперше використали робота Da Vinci
1 min read

У Львові під час операції на серці вперше використали робота Da Vinci

За допомогою робота Da Vinci кардіохірурги з Лікарні Святого Пантелеймона у Львові врятували від передінфаркту 44-річного чоловіка. Це стало початком нової ери української кардіохірургії — роботизованої.

Сергій Шаріков із Волинської області звернувся до фахівців з Лікарні Святого Пантелеймона, де йому зробили коронарографію і діагностували ішемічну хворобу серця. Пацієнтові була необхідна негайна операція на серці, повідомляє медзаклад.

Під керівництвом Романа Домашича, голови Центру серцево-судинної хірургії, кардіохірурги вирішили провести операцію Сергію за допомогою роботизованої системи Da Vinci.

Цей метод хірургічного втручання має багато переваг: замість розсічень – невеликі проколи, висока точність та швидке відновлення. За словами лікарів, в Україні це перша операція на серці за допомогою робота-хірурга. Фахівці майже рік готувалися до такого складного втручання. Вони проходили навчання в найкращих клініках США та Європи.
Сергій Шаріков став першим українцем, якому робот зробив операцію на серці. Операція тривала три години та пройшла успішно. Пацієнт покинув лікарню на четвертий день без ускладнень.

Після цієї операції українські хірурги визнають, що вони знаходяться на шляху до розвитку роботизованої кардіохірургії в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *