Google за замовчуванням три роки зберігає всі листування з Gemini
1 min read

Google за замовчуванням три роки зберігає всі листування з Gemini

Google опублікувала на порталі техпідтримки роз’яснення про дані користувача, які збираються при взаємодії з чатботом Gemini – це стосується вебінтерфейсу, а також листування в додатках для Android і iOS: за замовчанням вона зберігатиметься три роки.

Про це пише TechCrunch.

Компанія зазначає, що творці анотацій для штучного інтелекту регулярно читають, розмічають та іншим чином обробляють діалоги з Gemini для покращення сервісу. Журнали листування «відключені» від облікових записів Google, але не уточнюється, хто саме їх читає — власні співробітники компанії або сторонні підрядники. Діалоги зберігаються на серверах до трьох років разом із «пов’язаними даними»: мовою листування, пристроєм користувача та його місцезнаходженням.

У розділі «Мої дії» налаштувань облікового запису Google є сторінка з активною за замовчуванням опцією, яка вимикає збереження листування з Gemini — тут можна вручну видалити всі запити та команди, раніше віддані програмам Gemini. Але в компанії попередили, що навіть при відключенні запису журналів листування з чатботом буде зберігатися на термін до 72 годин — це допоможе «забезпечити безпеку додатків Gemini та покращувати додатки Gemini». Тому Google просить користувачів не вводити в листуванні з ШІ конфіденційні дані або будь-яку іншу інформацію, яку вони не хотіли б показувати співробітникам сервісу або використовувати для покращення продуктів компанії, а також її технологій машинного навчання.

Обробка конфіденційних даних генеративним ШІ сьогодні є проблемною областю. OpenAI минулого року довелося з цього приводу порозумітися з американською та італійською владою. Amazon, Google, Microsoft і та ж OpenAI пропонують засновані на ШІ сервіси для підприємств, і ці сервіси не передбачають тривалого зберігання даних. Відносини зі споживачами, однак, вибудовуються за іншими схемами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *