США та Євросоюз підвищують мита на китайські електромобілі
1 min read

США та Євросоюз підвищують мита на китайські електромобілі

Світові лідери готуються вжити рішучих заходів проти величезних субсидій, які надає Китай своїм виробникам електромобілів. Нове дослідження, проведене Центром стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), виявило, що з 2009 року китайські автовиробники отримали понад $231 мільярд субсидій від китайської держави. Ці кошти використовувалися на підтримку виробництва, зниження вартості для покупців та розвиток інфраструктури.

Зокрема, у 2018 році субсидії на один електромобіль досягали $13,900, що згодом знизилося до $4,000. Це стало причиною зростаючих обурень від західних конкурентів та партнерів зі світових ринків, які звинувачують китайських виробників у недоліках щодо умов праці та використання недостатньо чистих джерел енергії.

Відповідно до нових заходів, США збільшать мита на китайські електромобілі до 100%, що наразі становить 25%, в той час як Європейський союз тимчасово підвищить свої тарифи з 10% до 48%. Канада також розглядає можливість введення митних обмежень на китайські електромобілі, оскільки імпорт таких авто зросли в п’ять разів до 44,400 штук минулого року.

За даними CSIS, цифри субсидій є консервативними і не враховують місцеві субсидії та пільги, що надаються на місцях, які можуть значно підвищити конкурентоспроможність китайських автовиробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *