Ілон Маск створить суперкомп’ютер для роботи Grok AI
1 min read

Ілон Маск створить суперкомп’ютер для роботи Grok AI

Ілон Маск прагне конкурувати з OpenAI та Google у галузі штучного інтелекту. У березні минулого року він заснував стартап xAI, а нещодавно повідомив про розробку суперкомп’ютера для роботи чат-бота Grok AI наступного покоління.

Як говориться у звіті, суперкомп’ютер повинні запустити до осені 2025 року. Також повідомляється, що для створення суперкомп’ютера xAI покладатиметься на досвід такого гіганта, як Oracle.

Маск не лише хоче конкурувати, але й покращити обчислювальну систему, якою користуються для навчання генеративних моделей ШІ. Наявність потужних технологій допоможе xAI розвивати та вдосконалювати свою наступну версію чат-бота Grok AI.

Для створення такої технології компанії знадобиться необроблена обчислювальна потужність найновіших графічних чіпів Nvidia. Коли xAI вдасться побудувати цю систему, вона буде вчетверо більша за розмір найбільшого кластера графічних процесорів, який зараз використовується в галузі.

Наразі Маск пропонує Grok AI лише користувачам X Premium. Однак створення суперкомп’ютера свідчить про те, що він прагне надати доступ до чат-боту штучного інтелекту більшій кількості клієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *