iPadOS від Apple не відповідає Закону ЄС про цифрові ринки
1 min read

iPadOS від Apple не відповідає Закону ЄС про цифрові ринки

Сьогодні єврокомісія оголосила, що Законом про цифрові ринки (DMA) регулюватиметься ще одна платформа, яка належить Apple. У компанії є шість місяців, аби переконатися, що iPadOS сумісна з положеннями DMA.

Протягом цього часу Apple потрібно переконатися, що вона дотримується чинних законів DMA. Тобто додати в магазин програми сторонніх розробників та підтримати способи оплати продукту, які пропонуватимуть треті компанії. Також Apple повинна буде відкрити доступ до версій Safari без WebKit для iPadOS протягом наступних шести місяців. 

Минулої осені Комісія визнала мобільну платформу Apple iOS, App Store і браузер Safari суб’єктами, які порушують умови DMA. За подібні порушення компанія може отримати штраф у сумі до 10% річного грошового обігу. З того часу Apple повідомила про зміни в процесі керування платформами. Однак деякі аспекти цієї управлінської діяльності викликають підозри, тому наразі перебувають у стадії офіційного розслідування представниками DMA.

Операційна система iPadOS в минулому році не викликала питань у представників DMA. Тоді кількість користувачів цим продуктом Apple не досягла порогу, після якого діяльність компанії починає керуватися DMA. У цьому році кількість користувачів iPadOS збільшилася в 11 разів, що і стало причиною накладення регулятивних норм. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *