1 min read

[:uk]AMD представляє процесори з ШІ для ноутбуків і настільних ПК[:]

[:uk]

Компанія AMD вже давно планувала збільшити свою частку на ринку комплектуючих для ПК із підтримкою штучного інтелекту. У вівторок компанія Advanced Micro Devices (AMD) презентувала нову серію напівпровідників для ноутбуків та настільних ПК із підтримкою штучного інтелекту. Очікується, що ці процесори будуть доступні на гаджетах від HP і Lenovo починаючи з другого кварталу 2024 року. Про це йдеться в прес-релізі AMD.

В AMD заявили, що нові процесори Ryzen PRO 8040 були створені спеціально для ноутбуків, тоді як серія AMD Ryzen PRO 8000 розроблялася для стаціонарних ПК. Від початку презентації нової серії процесорів, акції компанії виросли на 2 %. Експерти прогнозують, що нові напівпровідники з підтримкою штучного інтелекту зможуть відновити ринок портативних комп’ютерів, який просів в останні роки.

На ринку ПК зі штучним інтелектом AMD стикається із жорсткою конкуренцією з боку корпорацій Intel та Nvidia. У січні цього року AMD вже презентувала процесор Ryzen 8000G, який розроблявся для виконання важких завдань, пов’язаних із ШІ. Того ж дня Nvidia представила власні комп’ютерні чіпи зі штучним інтелектом — настільні графічні процесори GeForce RTX SUPER. Також компанія заявила, що завдяки цьому компанії Acer, ASUS, Dell Technologies, HP, Lenovo та Samsung зможуть випускати ноутбуки зі штучним інтелектом. У тому ж місяці Intel повідомила, що відвантажить 40 млн ПК зі штучним інтелектом до кінця 2024 року.

[:]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *