1 min read

OpenAI показала нейромережу Sora для створення відео

[:uk]

Сьогоднішній світ швидко розвивається, і технології стають все більш складними та розширеними. Однією з найбільш захоплюючих новинок в галузі штучного інтелекту є модель перетворення тексту у відео під назвою Sora. Ця модель була розроблена американською дослідницькою організацією OpenAI та вже зараз викликає значний інтерес серед фахівців та широкої публіки.

У цій статті ми розглянемо історію створення Sora, її можливості та обмеження, а також прийоми, які вона використовує для створення вражаючих відео. Також ви дізнаєтесь про альтернативні моделі перетворення тексту на відео, які були створені до Sora, та порівняємо їхні можливості.

Історія

Перш ніж перейти до детального опису Sora, давайте розглянемо її історію та шлях до створення. OpenAI, компанія, що стоїть за Sora, була заснована у 2015 році з метою просування досліджень у галузі штучного інтелекту та сприяння його безпечному та ефективному використанню. У вересні 2023 року OpenAI випустила свою третю модель перетворення тексту в зображення під назвою DALL-E 3. Але це було лише початком.

15 лютого 2024 року OpenAI вперше продемонструвала свою нову модель – Sora. Вона була представлена як модель перетворення тексту на відео, яка може створювати вражаючі відео на основі описових підказок. За допомогою Sora можна було створити відео з пейзажами, анімацією та навіть підробленими історичними кадрами. Це було щось неймовірне та революційне, і вже зараз Sora викликає значний інтерес у галузі штучного інтелекту.

Можливості та обмеження

Sora – це дуже потужна модель, яка може створювати вражаючі відео на основі текстових описів. Але, як і будь-яка технологія, вона має свої обмеження та недоліки.

Можливості Sora

Однією з головних переваг Sora є її здатність створювати відео на основі текстових описів. Це означає, що користувачам не потрібно мати багато навичок редагування відео або володіти складними програмами для створення вражаючих відео. Вони просто можуть написати опис того, яке відео вони хочуть отримати, і Sora зробить все інше.

Також Sora може розширювати існуючі відео вперед або назад у часі. Це означає, що ви можете використовувати вже існуючі відео та додавати до них нові елементи, щоб створити ще більш захопливу історію. Наприклад, ви можете додати до свого відео нових персонажів або змінити сценарій.

Крім того, Sora має великий потенціал у галузі маркетингу та реклами. Вона може створювати вражаючі відео-огляди товарів або послуг на основі текстових описів, що значно полегшить процес рекламування.

Обмеження Sora

Незважаючи на всі свої можливості, Sora має деякі обмеження. Перш за все, вона потребує великої кількості даних для навчання. Це означає, що для того, щоб Sora могла створювати відео на високому рівні, необхідно мати доступ до великих наборів даних.

Також Sora має обмеження у створенні реалістичних відео. Попри те, що вона може створювати вражаючі відео, вони все ж не є повністю реалістичними. Це означає, що для деяких проєктів, які потребують максимальної реалістичності, Sora може бути не найкращим варіантом.

Прийоми

Sora використовує декілька прийомів для створення вражаючих відео на основі текстових описів. Давайте розглянемо деякі з них.

Глибоке навчання

Одним з ключових прийомів, який використовує Sora, є глибоке навчання. Це метод машинного навчання, який дозволяє моделі самостійно вчитися та покращувати свої результати. За допомогою глибокого навчання Sora може аналізувати велику кількість даних та вдосконалювати свої навички створення відео.

Використання нейромереж

Ще одним важливим прийомом, який використовує Sora, є використання нейромереж. Це математичні моделі, які імітують роботу людського мозку та дозволяють моделі аналізувати та розпізнавати образи. За допомогою нейромереж Sora може перетворювати текстові описи на відео з високою точністю.

Алгоритми генерації зображень

Алгоритми генерації зображень дозволяють моделі створювати нові зображення на основі вже існуючих. За допомогою цих алгоритмів Sora може створювати вражаючі відео, поєднуючи різні елементи та сцени.

Як виглядає робота Sora

Перш за все, варто зазначити, що всі відео, які були створені за допомогою нейромережі Sora, повністю авторства моделі та не потребують редагування. Це означає, що Sora може створювати відео з нуля, без будь-якої допомоги людини. Компанія OpenAI показала декілька прикладів відео, які були створені за допомогою Sora, і вони вражають своєю реалістичністю та деталізацією.


Запит: Кілька гігантських волохатих мамонтів наближаються, ступаючи по засніженій галявині, їх довге кошлате хутро злегка тріпоче на вітрі, коли вони йдуть, щоб потім безслідно зникнути в повітрі.

Результат:

Запит: Екскурсія художньою галереєю з безліччю прекрасних творів мистецтва в різних стилях.

Результат:

Задача: Анімована сцена показує великим планом маленького пухнастого монстра, який стоїть на колінах біля червоної свічки, що тане. Художній стиль – 3D та реалістичний, з акцентом на освітленні та текстурі. Настрій картини – здивування та цікавість, адже монстр дивиться на полум’я широко розплющеними очима та роззявленою пащею. Його поза та вираз обличчя передають відчуття невинності та грайливості, наче він вперше досліджує навколишній світ. Використання теплих кольорів та драматичного освітлення ще більше підсилює затишну атмосферу зображення.

Результат:

Використання Sora

Наразі Sora знаходиться в етапі тестування та доступна лише обмеженій кількості користувачів, яким компанія OpenAI надала доступ до цієї нейромережі. Однак, вже зараз видно, що Sora має великий потенціал та може бути корисною у багатьох сферах.

Використання в рекламі та маркетингу 

Одним з основних напрямків використання Sora може стати реклама та маркетинг. Завдяки своїй здатності створювати реалістичні відео, нейромережа може бути корисною для створення рекламних роликів, які будуть привертати увагу та залишати позитивне враження у глядачів. Також Sora може бути використана для створення відеооглядів товарів або послуг, що дозволить покупцям краще ознайомитися з продуктом перед покупкою.

Використання в ігровій індустрії  

Ігрова індустрія також може скористатися можливостями нейромережі Sora. Завдяки її здатності запам’ятовувати персонажів та локації, вона може бути використана для створення реалістичних та деталізованих ігрових світів. Це може покращити геймплей та зробити ігри більш захопливими для гравців.

Застосування в освіті та науці 

Ще одним потенційним напрямком використання Sora є освіта та наука. Наприклад, нейромережа може бути використана для створення відеоуроків або симуляцій, які допоможуть учням краще засвоювати матеріал. Також Sora може бути корисною для наукових досліджень та моделювання різних процесів.

Альтернативи Sora

Існує кілька високопрофільних альтернатив Sora, які дозволяють користувачам створювати відеоконтент з тексту. Серед них:

  • Runway Gen-2. Найбільш відома альтернатива OpenAI Sora – це Runway Gen-2. Як і Sora, це генеративний ШІ для перетворення тексту в відео, який наразі доступний в інтернеті та на мобільних пристроях.
  • Lumiere. Нещодавно Google оголосила про Lumiere, яка зараз доступна як розширення для фреймворку глибокого навчання PyTorch на Python.
  • Make-a-Video. Meta оголосила про Make-a-Video у 2022 році; знову ж таки, це доступно через розширення PyTorch.

Також існує кілька менших конкурентів:

  • Pictory спрощує перетворення тексту в відеоконтент, націлюючись на маркетологів контенту та освітян за допомогою своїх інструментів для генерації відео.
  • Kapwing пропонує онлайн-платформу для створення відео з тексту, наголошуючи на легкість використання для маркетологів соціальних мереж та випадкових творців.
  • Synthesia зосереджена на створенні відеопрезентацій на основі ШІ з тексту, пропонуючи налаштовувані відео з аватаром для бізнесу та освітніх цілей.
  • HeyGen прагне спростити виробництво відео для маркетингу продуктів та контенту, залучення продажів та освіти.
  • Steve AI надає платформу ШІ, яка дозволяє генерувати відео та анімацію з тексту до відео, сценарію до відео та аудіо до відео.
  • Elai зосереджений на е-навчанні та корпоративному тренінгу, пропонуючи рішення для легкого перетворення навчального контенту на інформативні відео.
Модель/ПлатформаРозробник/КомпаніяДоступність ПлатформиЦільова АудиторіяОсновні Функції
Runway Gen-2RunwayВеб, МобільніШирока (Загальне використання)Високопрофільний текст-в-відео ШІ, зручний у використанні
LumiereGoogleРозширення PyTorchРозробники, ДослідникиПросунуте генерування відео з тексту для користувачів PyTorch
Make-a-VideoMetaРозширення PyTorchТворці, ДослідникиГенерація відео високої якості з тексту
PictoryPictoryВебМаркетологи з контенту, ОсвітяниСпрощує перетворення тексту на відео для захоплюючих наративів
KapwingKapwingВебМаркетологи соціальних мереж, Випадкові ТворціПлатформа для створення відео з тексту
SynthesiaSynthesiaВебБізнеси, ОсвітяниВідеопрезентації з тексту на чолі з ШІ-аватаром
HeyGenHeyGenВебМаркетологи, ОсвітяниГенерація відео для продажу та маркетингу
Steve AISteve AIВебБізнеси, Окремі особиСтворює відео та анімації для різноманітних застосувань
ElaiElaiВебЕ-навчання, Корпоративне навчанняПеретворює навчальний контент у відео

Висновок

Sora – це дивовижна модель перетворення тексту на відео, яка вже зараз викликає значний інтерес у галузі штучного інтелекту. Вона має великий потенціал у багатьох галузях, включаючи маркетинг та рекламу, а також може стати потужним інструментом для створення вражаючих відео. Проте, вона також має свої обмеження та недоліки, які потрібно враховувати при її використанні. Завдяки постійному вдосконаленню та розширенню можливостей, Sora може стати однією з найбільш захоплюючих технологій у галузі штучного інтелекту.

[:]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *