Аеротаксі Joby Aviation почнуть возити пасажирів у Дубаї з 2026 року
1 min read

Аеротаксі Joby Aviation почнуть возити пасажирів у Дубаї з 2026 року

Влада успішних близькосхідних країн давно небайдужа до ідеї організації пасажирських авіаперевезень за допомогою літальних апаратів на електротязі, і досягнута Joby Aviation на цьому тижні угода з урядом ОАЕ наголошує на незмінності цього курсу. Компанія зможе розпочати комерційну експлуатацію своїх повітряних таксі у Дубаї з 2026 року.

Про це пише Electrek.

Як пояснюється в пресрелізі, пробні польоти здійснюватимуться з наступного року, але на комерційній основі вони розпочнуться лише через рік. На той час компанія Skyports повинна буде спроєктувати та побудувати у Дубаї чотири майданчики для літальних апаратів Joby Aviation, які надалі експлуатуватиме та утримуватиме. Повітряними маршрутами буде пов’язано міжнародний аеропорт Дубая, знаменитий штучний острів Палм-Джумейра, престижний прибережний район Дубай Марина та центральну частину міста.

Поява повітряного маршруту між аеропортом Дубая та районом Палм-Джумейра, наприклад, дозволить скоротити час подорожі з 45 до 10 хвилин порівняно з автомобільним трансфером. Joby Aviation досягла виняткового права на надання подібних транспортних послуг на території Дубая терміном на шість років. При цьому компанія освоюватиме й інші райони ОАЕ, але там їй спочатку доведеться на рівних конкурувати з іншими стартапами в цій галузі. Останні, як зрозуміло з умов угоди з Joby Aviation, протягом шести років після запуску сервісу в Дубаї не зможуть здійснювати авіаперевезення на комерційній основі в повітряному просторі даного емірату.

Літальні апарати Joby Aviation використовують електричну тягу для перевезення повітрям до чотирьох пасажирів і пілота зі швидкістю до 322 км/год. У себе на батьківщині в США стартап розраховує розпочати комерційну експлуатацію літаючих таксі з 2025 року в Сан-Франциско та Нью-Йорку. Апарат з функцією вертикального зльоту та посадки може переносити повітрям вантажі та пасажирів сукупною масою 453 кг, заряду тягових батарей повинно вистачати приблизно на 161 км подорожі з урахуванням обов’язкового резерву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *