Японія інвестує $300 млн у розробку передових напівпровідників
1 min read

Японія інвестує $300 млн у розробку передових напівпровідників

Заснований у Японії консорціум Rapidus розраховує налагодити виробництво 2-нм чипів на території країни до 2027 року, але для досягнення цієї мети йому буде потрібна підтримка профільного дослідницького центру та колег з американської корпорації IBM. На субсидування дослідницького центру LSTC влада Японії вирішила виділити $300 млн терміном на п’ять років.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Влада Японії усвідомлює важливість фундаментальних досліджень у сфері технологій напівпровідникового виробництва та одночасно поділяє побоювання приватного бізнесу з приводу наявності високого ризику інвестицій у цю сферу. Держава готова частково взяти на себе ці ризики, надаючи субсидування діяльності заснованого рік тому дослідницького центру. До його завдань входить пошук передових технологій виробництва напівпровідникових чипів, а також сприяння розробці процесорів, які використовують технології штучного інтелекту. Субсидії у розмірі $300 млн, що виділяються центру владою країни, мають на увазі й сприяння в освоєнні 2-нм технології, крім іншого.

Дослідницький центр посилюватиме кооперацію японських вишів у цій сфері, але одночасно залучатиме і зарубіжних розробників технологій. Очолює центр голова ради директорів Rapidus Тецуро Хігасі, який раніше керував компанією Tokyo Electron, що спеціалізується на випуску літографічного обладнання. Міністр економіки Японії Кен Саїто висловив сподівання, що всі ці зусилля допоможуть посилити довгострокову конкурентоспроможність японської напівпровідникової промисловості на світовому ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *