Apple випередить конкурентів завдяки 2-нм чипам від TSMC
1 min read

Apple випередить конкурентів завдяки 2-нм чипам від TSMC

Apple стане першим клієнтом TSMC, який отримає 2-нанометрові чипи, виробництво яких розпочнеться з другої половини 2025 року.

Про це повідомляє MacRumors.

Терміни «3 нм» і «2 нм» позначають конкретні архітектури та правила проєктування, які TSMC використовує для сімейства мікросхем. Зменшення розміру вузла відповідає зменшенню розміру транзистора, що дозволяє розмістити на процесорі більше транзисторів, що призводить до підвищення продуктивності та ефективності енергоспоживання.

Цього року Apple перейшла на 3-нм процесори для своїх iPhone і Mac. Чип A17 Pro в моделях iPhone 15 Pro і чипи серії M3 в комп’ютерах Mac побудовані на 3-нм техпроцесі, який є покращенням попереднього 5-нм техпроцесу. Перехід від 5-нм технології до 3-нм призвів до помітного збільшення швидкості графічного процесора на 20%, центрального процесора — на 10% і до двократного підвищення продуктивності нейронного рушія в iPhone, а також до аналогічних поліпшень в Mac.

TSMC будує два нових інфраструктурних об’єкти для виробництва 2-нм чипів і працює над отриманням дозволу на будівництво третього. Перехід на 2 нм призведе до того, що TSMC перейде на транзистори GAAFET (gate-all-around field effect transistor) замість FinFET, що ускладнить виробничий процес. GAAFET забезпечують більш високу швидкість при меншому розмірі транзистора і нижчій робочій напрузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *