Генератор зображень Gemini досі не отримав виправлень
1 min read

Генератор зображень Gemini досі не отримав виправлень

Ще в лютому Google призупинив здатність свого чат-бота Gemini генерувати зображення людей. Це трапилося після того як користувачі поскаржилися, що штучний інтелект передає історичні неточності. Наприклад, при римських легіонерів Gemini бачив як анахронічну групу расово різноманітних солдатів.

Тоді генеральний директор Сундар Пічаї вибачився за  цей нюанс. У свою чергу Деміс Хассабіс, співзасновник відділу досліджень ШІ Google DeepMind пообіцяв, що виправлення з’являться за кілька тижнів. Однак оновлень не видно й досі.

На щорічній конференції розробників I/O, Google рекламував багато інших функцій Gemini, проте за генерацію зображень не було сказано ні слова. Інсайдери прогнозують, що проблема захована значно глибше, ніж натякав Хассабіс. 

Набори даних, які використовуються для навчання генераторів зображень, таких як Gemini, зазвичай містять більше зображень білих людей, ніж людей інших рас і етнічних груп, щоб не посилювати негативні стереотипи.  Очевидно Google намагався виправити ці упередження і використав складний код. Тепер щоб виправити всі помилки знадобиться набагато більше часу, ніж було заявлено у лютому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *