MAI-1: Microsoft готується до випуску нової моделі ШІ 
1 min read

MAI-1: Microsoft готується до випуску нової моделі ШІ 

Наразі корпорація Microsoft займається створенням нової моделі штучного інтелекту, яка зможе конкурувати з моделями Google Alphabet і OpenAI.

Робоча назва нової моделі MAI-1. ЇЇ створенням керує нещодавно найнятий Мустафа Сулейман. Колишній генеральний директор ШІ-стартапу Inflection та співзасновник Google DeepMind. Про нову модель та її основне призначення в Microsoft коментувати відмовилися. Проте у звіті зазначено, що компанія може представити новинку на конференції розробників Build, яка відбудеться цього місяця. 

Вважається, що MAI-1 буде набагато більшою моделлю з відкритим кодом, ніж ті з якими Microsoft мала справу раніше. Минулого місяця корпорація випустила Phi-3-mini меншу модель штучного інтелекту. Вона була економічно вигіднішою за інші і це допомогло залучити нових клієнтів. 

Якщо порівнювати, то MAI-1 матиме приблизно 500 мільярдів параметрів, у той час як OpenAI GPT4 має один трильйон параметрів, а Phi-3 mini3,8 мільярда параметрів. Зараз компанія Microsoft підготувала великий кластер серверів, оснащених графічними процесорами Nvidia, а також великі обсяги даних для вдосконалення моделі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *