Microsoft запускає спрощену модель ШІ
1 min read

Microsoft запускає спрощену модель ШІ

У вівторок компанія Microsoft відкрила доступ до спрощеної моделі штучного інтелекту. Новинка виявилася економічно ефективнішою, і в компанії сподіваються, що в майбутньому це допоможе розширити клієнтську базу. 

Нова версія спрощеної моделі штучного інтелекту називається Phi-3-mini. Це перша з трьох малих мовних моделей SLM, які виготовила компанія. Як заявив віце-президент Microsoft з досліджень GenAІ Себастьян Бубек, Phi-3 значно дешевша за інші моделі з подібними можливостями. Якщо порівнювати в числовому значенні, то вона коштує в 10 раз менше

Однак не варто забувати, що SLM створенні для виконання простіших завдань. Тим не менш компанії з обмеженими ресурсами також матимуть змогу використовувати можливості ШІ для роботи. 

Phi-3-mini вже доступний на платформі хмарних сервісів Microsoft, каталозі моделей штучного інтелекту Azure, платформі моделей машинного навчання Hugging Face і Ollama. Згодом SLM з’явиться на Nvidia, у програмному інструменті Nvidia Inference Microservices (NIM). Також спрощений штучний інтелект оптимізують під графічні процесори GPU. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *