Microsoft заборонила поліцейським США використовувати АІ для розпізнавання обличь
1 min read

Microsoft заборонила поліцейським США використовувати АІ для розпізнавання обличь

Поліцейські департаменти США не зможуть використовувати штучний інтелект для розпізнавання обличь. В середу це формулювання було чітко висловлено під час обговорення умов надання послуг Azure OpenAI Service.

Якщо дослівно, то Microsoft забороняє поліцейським департаментам використовувати інтеграції з  Azure OpenAI Service для ідентифікації обличь. Це стосується й установ, які тим чи іншим чином надають поліцейським департаментам свої послуги. Також під забороною використання генеративних моделей аналізу зображень OpenAI.

В окремому пункті також було вказано, що ця заборона стосується усіх правоохоронних органів світу. Microsoft забороняє використовувати технології розпізнавання обличь в реальному часі на мобільних камерах, відеореєстраторах тощо, для спроб ідентифікації особи в неконтрольованому середовищі (вулиця, громадське місце і т. д.). Однак повна заборона на використання Azure OpenAI Service стосується лише американської поліції. Для усіх інших обмеження не поширюються на розпізнавання обличь за допомогою стаціонарних камер у контрольованому середовищі (офісі, відділку тощо).

Такі зміни в політиці компанії Microsoft відбулися за тиждень після того, як виробник військових технологій та зброї Axon повідомив, що використовує модель OpenAI GPT-4 для аналізу аудіо з натільних камер. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *