Google пропонує нові моделі медичного штучного інтелекту
1 min read

Google пропонує нові моделі медичного штучного інтелекту

Минулого місяця Google запустив нові моделі штучного інтелекту, орієнтовані на медичний сегмент. Вони відомі як Med-Gemini та ще недоступні для загального користування. Однак в своїй дослідницькій статті компанія описала його можливості та методи.

Google стверджує, що її нові моделі штучного інтелекту перевершують моделі GPT-4 у порівняльному тестуванні. Однією з відмінних якостей є довгоконтекстні можливості Med-Gemini. 

Що відомо про нові моделі ШІ

Gemini 1.0 і 1.5 LLM служать основою для моделей Med-Gemini AI. Всього існує чотири версії: Med-Gemini-L 1.0, Med-Gemini-M 1.0, Med-Gemini-M 1.5 і Med-Gemini-S 1.0. Кожна з мультимодальних моделей може виводити текст, зображення та відео.

Моделі поєднані з онлайн-пошуком, який вдосконалили шляхом самостійного навчання. Це робить Med-Gemini більш точним та надійним під час відображення результатів медичного характеру. Також компанія заявляє, що модель штучного інтелекту була оптимізована і пришвидшує роботу під час обробки великої кількості інформації. 

Згідно зі статистичними даними Google, моделі штучного інтелекту Med-Gemini краще справлялися з текстовими завданнями, ніж моделі OpenAI GPT-4 у наборі даних GeneTuring. Med-Gemini-L 1.0 також отримав 91,1 відсоток точності на MedQA (USMLE), випереджаючи свого попередника, Med-PaLM 2, на 4,5 відсотка. 

Наразі модель ШІ недоступна для широкого загалу або для бета-тестування. Перш ніж оприлюднити модель для громадськості, компанія, ймовірно, зробить додаткові вдосконалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *