Новий стартап пропонує тестувати кров за допомогою ШІ
1 min read

Новий стартап пропонує тестувати кров за допомогою ШІ

Компанія Karius Inc., що займається тестуванням крові, залучила 100 мільйонів доларів до нового стартапу. Він націлений на створення нової технології виявлення інфекцій, які важко ідентифікувати у більшості лікарень. 

Технологія на базі ШІ

В Karius Inc. розповіли, як це працюватиме. Розроблена технологія під час проведення аналізу крові шукає патогени, порівнюючи фрагменти мікробної ДНК із базою даних із 20 000 геномних посилань.

По факту, буде створено спеціальний атлас хвороботворних бактерій та паразитів на якому базуватиметься функціонування нової методики. За попередніми оцінками аналітиків, новий інструмент зможе виявити інфекцію протягом 26 годин. А це в декілька разів менше, ніж потрібно для проведення звичайного тестування у лікарні. 

Для прискорення аналізу вихідних та вхідних даних в новій технології використовуватиметься штучний інтелект. Генеративні моделі ШІ в медицині зустрічаються доволі рідко, але на думку дослідників, вони можуть покращити якість лікування. 

Користь

Сьогодні понад 3 мільйони пацієнтів із раком або імунодефіцитом, таким як ревматоїдний артрит, потрапляють до лікарень щорічно з підозрою на інфекцію. Їх часто лікують декількома антибіотиками, а лікарі проводять серію тестів, щоб виявити проблему. Тести можуть вимагати багато часу, бути неточними та інвазивними, особливо у випадку бронхоскопії, яка використовується для зразків легеневої рідини. Майбутня технологія тестування крові на основі ШІ пришвидшить процес лікування та зробить його точнішим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *