Xaira Therapeutics залучає технології ШІ до розробки ліків
1 min read

Xaira Therapeutics залучає технології ШІ до розробки ліків

Прогрес у розвитку генеративного штучного інтелекту змінив не тільки світ технологій, але й вплинув на галузі біології та медицини. Днем раніше ARCH Venture Partners і Foresite Labs повідомили, що профінансують стартап Xaira Therapeutics. Компанії вкладуть 1 мільярд доларів в розробку біотехнології ШІ, яка допомагатиме у виготовлені ліків.  

Генеральний директор Xaira Марк Тесьє-Лавінь, колишній науковий співробітник Genentech, каже, що компанія готова розпочати розробку ліків, які було б неможливо виробити без проривів у галузі ШІ. Він впевнений, що генеративні моделі штучного інтелекту матимуть трансформаційний вплив на медичну сферу.

Наразі стартап знаходиться на етапі розробки моделей молекулярних структур на базі ШІ. Девід Бейкер, керівник Інституту білкового дизайну Університету Вашингтона та співзасновник Xaira, каже, що ці моделі схожі на дифузійні моделі, які живлять генератори зображень, такі як DALL-E і Midjourney від OpenAI. Він переконаний, що після вдалого проектування моделей молекулярних структур, їх можна буде створити в тривимірному фізичному світі. 

Інвестори компанії Xaira переконані, що компанія може зробити революційний прорив у медицині за допомогою ШІ. Однак вони також розуміють, що генеративні додатки штучного інтелекту в біології все ще знаходяться на початковій стадії розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *