1 min read

[:uk]Intel та Linux запустили проект Open Platform for Enterprise AI[:]

[:uk]

У вівторок Linux Foundation разом з групою інших організацій оголосили про запуск Open Platform for Enterprise AI (OPEA). Цей проект створено, щоб сприяти розвитку відкритих, багатопровайдерних і комбінованих (тобто модульних) генеративних систем штучного інтелекту. Основна мета OPEA полягає в спрощені випуску масштабованих систем штучного інтелекту, де використовуватиметься відкритий вихідний код.

У прес-релізі виконавчий директор LF AI та Data Ібрагім Хаддад сказав, що цей проект розкриє нові можливості штучного інтелекту. До створення проекту долучилися такі компанії, як Cloudera, Intel,  Linux Foundation, Red Hat, Hugging Face, Domino Data Lab, MariaDB і VMware.

Що створюватиметься в рамках проекту

Хаддад наголошує, що проект розвиватиметься в кількох напрямках. Перший – це оптимізована підтримка інструментів ШІ та компіляторів, які дозволяють штучному інтелекту виконувати свої функції на різних пристроях. Другий – популяризація гетерогенних конвеєрів для генерації з доповненим пошуком (RAG).

Відповіді та дії більшості генеративних моделей ШІ обмежені даними, на яких вони навчаються. Але за допомогою RAG базу знань моделі можна розширити до інформації, що знаходиться за межами вихідних даних. Моделі RAG посилаються на цю зовнішню інформацію, перш ніж генерувати відповідь або виконувати завдання. Однак, щоб RAG міг скористатися інформацією з певного ресурсу той повинен мати відкритий вихідний код.

[:]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *