1 min read

[:uk]Кіберзлочинці намагалися пошкодити проекти JavaScript[:]

[:uk]

У спільній заяві Open Source Security Foundation і OpenJS Foundation повідомили, що кіберзлочинці намагалися пошкодити програмне забезпечення. Вони спробували вставити секретний бекдор у XZ Utils — маловідому програму, яка вмонтована в операційні системи Linux по всьому світу. І це не було поодиноким інцидентом.

Open Source Security Foundation і OpenJS Foundation також заявили, що принаймні три різні проекти JavaScript стали мішенню невідомих злочинців. Вони вмонтували в програмне забезпечення код, який вимагав від користувачів завантажити підозрілі оновлення чи пройти реєстрацію на сумнівних ресурсах.

Мова програмування JavaScript є потужним компонентом сучасної мережі та інтенсивно використовується в усьому світі. Омкхар Арасаратнам, генеральний менеджер Open Source Security Foundation, сказав, що лише один із цих трьох проектів мав десятки мільйонів завантажень на тиждень. Також він повідомив, що зловмисників було зупинено перш, ніж вони встигли нанести якоїсь шкоди.

Які саме проекти постраждали від атаки Омкхар Арасаратнам називати відмовився, посилаючись на те, що це зашкодить проведенню розслідування.

[:]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *