1 min read

Що таке Salesforce і чим вона цікава для досвідчених розробників

Salesforce – це світовий лідер серед CRM платформ, яка пропонує широкий спектр можливостей для автоматизації бізнес-процесів та управління взаємодією з клієнтами. Незважаючи на свою популярність та успішність, в Україні ще не так багато людей знайомі з цією платформою.

Тому в цій статті ми розповімо про переваги роботи з Salesforce для досвідчених розробників, а також про кар’єрні можливості, які вона надає.

Що таке Salesforce

Історія створення Salesforce

Salesforce була заснована у 1999 році Марком Беніоффом, Паркером Харрісоном, Дейвом Морінем та Френком Домінгезом у Сан-Франциско, Каліфорнія. Початково ця CRM-платформа називалася “Salesforce.com”, але пізніше була перейменована на просто “Salesforce”. Зараз компанія має штаб-квартиру у Сан-Франциско та офіси по всьому світу.

У 2004 році Salesforce випустила свій перший продукт – Salesforce Automation, який дозволяв компаніям керувати продажами та клієнтськими контактами. Пізніше були створені інші модулі, такі як Service Cloud для управління обслуговуванням клієнтів та Marketing Cloud для маркетингових кампаній.

Як працює Salesforce

Salesforce є повністю хмарною CRM-платформою, що означає, що вона не потребує встановлення на локальних серверах компанії. Вся інформація зберігається в хмарі, а доступ до неї можна отримати з будь-якого пристрою з підключенням до інтернету.

Основні функції Salesforces включають управління продажами, маркетингом, обслуговуванням клієнтів та аналітикою. Крім того, платформа дозволяє створювати власні рішення та інтегруватися з іншими додатками за допомогою API.

Переваги роботи з Salesforce для розробників

Простий початок роботи

Однією з головних переваг Salesforce для розробників є простий початок роботи з цією платформою. Для того, щоб почати розробку на Salesforce, не потрібно мати технічну освіту або досвід програмування. Це дозволяє багатьом людям з різних сфер діяльності перейти до IT і стати успішними Salesforce розробниками.

Крім того, Salesforce надає безкоштовний доступ до своєї платформи для навчання – Trailhead. Тут ви можете знайти багато корисних матеріалів для вивчення основ розробки на Salesforce, а також отримати сертифікати, які підтвердять ваші знання. Це дозволяє досвідченим розробникам швидко ознайомитися з платформою та почати роботу над проєктами.

Multitenant Platform (платформа для багатьох користувачів)

Однією з унікальних особливостей Salesforce є те, що це multitenant платформа. Це означає, що всі клієнти Salesforce використовують одну і ту ж саму версію програмного забезпечення, яка хоститься на серверах компанії в хмарі. Це дозволяє зменшити витрати на обслуговування та підтримку платформи, а також забезпечує більш швидкий розвиток та випуск нових функцій.

Для розробників це означає, що вони можуть створювати та розгортати свої рішення на одній і тій же платформі, яка вже має готову інфраструктуру та інструменти для розробки. Це дозволяє економити час та зусилля, а також забезпечує більшу сумісність між рішеннями різних розробників.

Training Organization

Salesforce надає спеціальну Training Organization – окремий екземпляр платформи, який призначений для навчання та тестування. Вона має ті самі можливості, що й основна платформа, але не включає в себе жодних реальних даних клієнтів. Це дозволяє розробникам вивчати нові функції та експериментувати без ризику пошкодження даних.

Крім того, Training Organization може бути використана для проведення тренінгів та навчальних курсів для нових розробників. Це дозволяє компаніям ефективно навчати своїх співробітників та підготовити їх до роботи з основною платформою.

AppExchange

AppExchange – це маркетплейс Salesforce, де можна знайти різноманітні додатки та рішення для розширення функціональності платформи. Тут ви можете знайти готові рішення для автоматизації бізнес-процесів, інтеграції з іншими системами, а також різноманітні додатки для покращення роботи з клієнтами.

Для розробників це означає можливість продавати свої рішення та отримувати прибуток від їх використання. Крім того, це дає можливість просувати свої продукти та залучати нових клієнтів.

Можливість інтеграції з іншими системами

Salesforce надає широкі можливості для інтеграції з іншими системами. Це дозволяє розробникам підключати свої рішення до різних додатків та сервісів, що значно розширює функціональність платформи.

Наприклад, ви можете інтегрувати Salesforce зі своєю бухгалтерською системою, електронною поштою, соціальними мережами та багатьма іншими додатками. Це дозволяє автоматизувати бізнес-процеси та забезпечити більш ефективну роботу з клієнтами.

Платформа легка у використанні та налаштуванні

Однією з переваг Salesforce для розробників є те, що ця платформа дуже легка у використанні та налаштуванні. Вона має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та потужні інструменти для розробки, що дозволяє швидко створювати та налаштовувати рішення.

Крім того, Salesforce надає багато готових шаблонів та компонентів, які можна використовувати для створення своїх рішень. Це дозволяє економити час та зусилля при розробці та покращує якість продукту.

Кар’єрні можливості

Для досвідчених розробників Salesforce є багато кар’єрних можливостей. Завдяки своїй популярності та успішності, ця платформа привертає увагу багатьох компаній, які шукають кваліфікованих спеціалістів для роботи з нею.

Одним з варіантів є робота в компанії-партнері Salesforce, яка надає послуги з розробки та впровадження рішень на цій платформі. Також можна працювати в компанії, яка використовує Salesforce для своєї внутрішньої діяльності та потребує постійної підтримки та розвитку своїх рішень.

Крім того, досвідченим розробникам Salesforce є можливість працювати як незалежні експерти та консультанти, які надають послуги з розробки та підтримки рішень на цій платформі. Це дозволяє працювати з різноманітними проєктами та розвиватися як професіонал.

Готові рішення

Salesforce має велику кількість готових рішень для різних сфер бізнесу, що дозволяє розробникам швидко та ефективно створювати рішення для своїх клієнтів. Наприклад, для фінансових установ є готове рішення Financial Services Cloud, а для роздрібних компаній – Retail Cloud. Це значно полегшує роботу розробників та дозволяє швидше впроваджувати проєкти.

Інноваційність

Salesforce постійно оновлюється та вдосконалюється, що дозволяє розробникам працювати з новітніми технологіями та інструментами. Крім того, платформа активно впроваджує штучний інтелект та машинне навчання, що робить роботу розробників більш цікавою та перспективною.

Цікавий спосіб навчатися

Salesforce має велику спільноту розробників, яка постійно ділиться своїм досвідом та знаннями. Тут можна знайти багато корисних матеріалів, вебінарів та курсів для самостійного навчання. Крім того, платформа організовує щорічну конференцію Dreamforce, де можна поспілкуватися з експертами та отримати нові знання.

Спільноти Salesforce спеціалістів України

Україна має активну спільноту Salesforce спеціалістів, яка постійно розвивається та ділиться своїм досвідом. Тут можна знайти багато корисних матеріалів, а також отримати підтримку та поради від колег. Крім того, у спільноті можна знайти нові проєкти та можливості для розвитку.

Україна має власну спільноту Salesforce

Недоліки

Незважаючи на багато переваг, Salesforce має деякі недоліки, які варто врахувати перед початком роботи з цією платформою.

  • Висока вартість – Для багатьох компаній використання Salesforce може виявитися дорогим, особливо при потребі в додаткових функціях та інтеграціях.
  • Обмежена поширеність в Україні – Для розробників може бути складно знайти проєкти на Salesforce, оскільки ця платформа не настільки популярна в Україні, порівняно з Java або .NET.
  • Обмеження готової платформи – Salesforce має свої обмеження та особливості, які можуть ускладнити реалізацію нетривіальних бізнес-процесів без кастомних рішень, що може бути викликом для недосвідчених розробників.

Кастомна розробка на Salesforce

Одним з варіантів подолання обмежень готової платформи є кастомна розробка на Salesforce. Це означає створення власних рішень та додатків, які будуть працювати на платформі Saleforce, але матимуть більш широкий функціонал та можливості.

Для цього потрібно мати досвід розробки на Salesforce та знати мову програмування Apex. Також може знадобитися інтеграція з іншими системами та використання додаткових інструментів для розробки.

Висновки

Salesforce – це лідер серед CRM платформ, яка пропонує багато переваг для розробників. Простий початок роботи, Multitenant Platform, Training Organization, AppExchange, можливість інтеграції з іншими системами та легкість використання та налаштування – це лише деякі з переваг, які надає ця платформа.

Крім того, Salesforce надає багато кар’єрних можливостей для досвідчених розробників. Однак, варто врахувати деякі недоліки, такі як висока вартість та обмеження готової платформи.

У будь-якому випадку, робота з Salesforce є цікавою та перспективною для розробників, які хочуть розвиватися у сфері CRM та отримати новий досвід. Тому, якщо ви маєте бажання та можливості, не сумнівайтеся у своїй успішності та починайте вивчати цю платформу вже сьогодні!

[:]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *