Google випустила нову бібліотеку Jpegli для стиснення зображень
1 min read

Google випустила нову бібліотеку Jpegli для стиснення зображень

Компанія Google продовжує вдосконалювати формат зображень, випустивши нову бібліотеку кодування зображень під назвою Jpegli. Ця новинка, як стверджують розробники, здатна стискати зображення на 35% ефективніше, ніж стандартний формат JPEG.

Однією з ключових переваг Jpegli є його повна сумісність з оригінальним стандартом JPEG, що робить його легко інтегрованим з існуючими системами. Бібліотека також сумісна з libjpeg-turbo та MozJPEG, що полегшує її використання для веб-розробників без втрати швидкості роботи.

Найбільш вражаючою особливістю Jpegli є його висока якість. Під час пакування та розпакування зображень за допомогою цієї бібліотеки виконуються більш точні та “психовізуально ефективні” обчислення, що призводить до чіткіших зображень з меншою кількістю артефактів.

Крім того, Jpegli може кодувати зображення з виділенням 10 і більше біт на кольоровий компонент, що дозволяє отримувати більш точні результати на плавних градієнтах. Це відкриває нові можливості для використання високоякісних зображень у веб-розробці та інших сферах.

За словами представників компанії Google, Jpegli стискає зображення ефективніше традиційних кодувальників, що дозволяє економити місце та трафік, а також прискорює завантаження веб-сторінок.

Ця ініціатива Google відбувається на фоні попередніх досліджень формату JPEG XL, який, за деякими даними, не мав значних переваг, що призвело до його відмови від підтримки в Google Chrome.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *