Японія та NVIDIA об’єднують зусилля для революційних квантових обчислень
1 min read

Японія та NVIDIA об’єднують зусилля для революційних квантових обчислень

Компанія NVIDIA оголосила, що її передові технології стануть основою нового японського суперкомп’ютера ABCI-Q, призначеного для проведення досліджень у галузі квантових обчислень.

Розгортання цього комплексу буде здійснювати корпорація Fujitsu, і очікується, що машина буде готова до введення в експлуатацію на початку 2025 року.

ABCI-Q буде складатися з понад 500 вузлів, у яких буде понад 2000 прискорювачів NVIDIA H100. Основою комунікації буде інтерконект NVIDIA Quantum-2 InfiniBand, а також використовуватиметься платформа NVIDIA CUDA Quantum, що дозволить поєднувати CPU, GPU та квантові процесори (QPU).

Очікується, що цей суперкомп’ютер дозволить проводити високоточне квантове моделювання у різних галузях, тестувати нові типи програм для їх швидкого впровадження, а також розробляти передові алгоритми для розв’язання складних завдань.

На базі ABCI-Q також планується розробка промислових додатків у співпраці між компанією NVIDIA та Національним інститутом передових промислових наук та технологій Японії (AIST).

Загалом, ABCI-Q відображає стратегію Японії у галузі квантових технологій, спрямовану на створення нових можливостей для бізнесу та суспільства, а також використання переваг квантових технологій у різних сферах, включаючи ІТ, енергетику та біологію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *