Оновлення Ethereum EIP-4844 може зменшити комісію до 100 разів
1 min read

Оновлення Ethereum EIP-4844 може зменшити комісію до 100 разів

Блокчейн Ethereum готується до історичного моменту з впровадженням масштабного оновлення під робочою назвою EIP-4844, або Dencun.

Це оновлення, призначене для прискорення роботи мереж другого рівня, таких як Arbitrum, Optimism, Polygon та Base, а також для зменшення комісій для їхніх користувачів.

У контексті низької пропускної здатності та високих витрат в мережі Ethereum, середня комісія за транзакцію становить $2,3, що виявляється вищим, ніж у конкуруючих мережах. Оновлення Dencun має на меті знизити ці витрати.

Основним механізмом для цього буде використання транзакцій, що містять великі двійкові об’єкти (BLOB), які зберігаються в блокчейні лише на короткий період, замість повного зберігання у блоках.

Точний розмір зниження комісій поки не відомий, але експерти розмірковують про можливе зниження від 10 до 100 разів.

Це оновлення відкриває широкі перспективи для розгортання технологій штучного інтелекту в іграх та фінансових сервісах на блокчейні, що може сприяти розвитку децентралізованих фінансів і впровадженню складних стратегій на основі штучного інтелекту.

Очікується, що оновлення Dencun підвищить привабливість мереж Ethereum другого рівня, збільшивши їхню базу користувачів. Це може призвести до зростання популярності Ethereum і випередження конкурентів, таких як біткоїн, на ринку цифрових активів у 2024 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *