Біткоїн здолав межу в $50 тис. вперше з 2021 року
1 min read

Біткоїн здолав межу в $50 тис. вперше з 2021 року

Біткоїн продовжує дорожчати вже сім днів поспіль і до вечора 12 лютого подолав психологічно важливу позначку $50 тис. за один токен. Так дорого він не коштував із кінця 2021 року. Зростання відбувається на тлі інтересу інвесторів, що підвищується, до запущених нещодавно спотових ETF на основі біткоїна.

Про це пише CoinDesk.

Ввечері 12 лютого біткоїн досяг максимальної вартості в $50 314, проте на момент публікації даного матеріалу курс головної криптовалюти злегка опустився, приблизно до $50 062, згідно з даними CoinDesk.

Попри те, що біткоін-ETF після запуску 11 січня зібрали мільярди доларів за перші тижні торгівлі, увага інвесторів була прикута до відтоку грошей із високоприбуткового фонду Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). На тлі чого ціна біткоїна впала до 38 500 доларів лише через кілька днів після запуску ETF. Однак за останні кілька тижнів відтік коштів з GBTC сповільнився, тоді як у нові фонди продовжувався значний приплив.

Крім того, зростання біткоїна пояснюється тим, що незабаром добувати його буде складніше. Приблизно у квітні відбудеться халвінг головної криптовалюти — це механізм захисту від інфляції, який передбачає скорочення винагороди за майнінг блоку вдвічі.

Нагадаємо, що свого історичного максимуму $69 тис. біткоїн досяг у листопаді 2021 року. А ось 2022 був важким для ринку криптовалют на тлі краху екосистеми Terra, скандалу навколо криптовалютної біржі FTX і її засновника Сема Бенкмана-Фріда, а також ряду інших гучних подій у криптоіндустрії. Біткоїн завершив 2022 рік на позначці трохи вище $16 000, що на 75% нижче за його історичний максимум. Багато інших криптовалютних активів зазнали ще більшого спаду.

2023 запам’ятається як період значного зростання на ринку криптовалют, але динаміка курсу біткоїна була досить млявою протягом більшої частини року. Ще 1 жовтня біткоїн коштував всього 27 000 доларів, подорожчавши на 65% з початку 2023 року, але це було відносно невелике відновлення, якщо врахувати, наскільки високий курс біткоїна зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *