В Японії з’явиться перший завод 6-нм чипів від TSMC у 2027 році
1 min read

В Японії з’явиться перший завод 6-нм чипів від TSMC у 2027 році

Спільне підприємство JASM, у якому більшістю акцій володіє тайванська TSMC, обіцяє розпочати випуск продукції в Японії на першому заводі до кінця поточного року, а другий буде збудовано до кінця 2027 року. До акціонерів JASM приєднається безпосередньо японська корпорація Toyota Motor.

Про це повідомляє Nikkei Asian Review.

Нагадаємо, що головний постачальник компонентів на конвеєр Toyota, компанія Denso, спочатку була акціонером JASM, і навіть наполягла на освоєнні виробництва 12-нм компонентів на першому з підприємств у префектурі Кумамото, оскільки Sony цілком було достатньо 22-нм та 28-нм техпроцесів. Як пояснює Nikkei Asian Review, в результаті прямої участі Toyota в капіталі JASM частки акціонерів розподіляться наступним чином: TSMC збереже за собою 86,5% акцій, Sony отримає 6%, Denso трохи поступиться їй з 5,5%, а частка Toyota обмежиться 2 %.

Сукупна сума інвестицій, що враховує витрати всіх акціонерів JASM та будівництво другого підприємства, перевищить $20 млрд. Представники японського уряду заявили, що готові надати субсидії на суму до $5,2 млрд на будівництво другого заводу TSMC у префектурі Кумамото. Це підприємство до кінця 2027 року має освоїти випуск 6-нм продукції, його будівництво буде запущено цього року. Рішення про зведення третього підприємства в Японії розглядається керівництвом TSMC, але поки що не прийнято.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *