Випуск Apple Watch Ultra наступного покоління може сильно затриматись
1 min read

Випуск Apple Watch Ultra наступного покоління може сильно затриматись

Появи смарт-годинника Apple Watch Ultra наступного покоління з новими MicroLED-дисплеями навряд чи варто очікувати у 2026 році, повідомляє південнокорейське видання The Elec. Компанія стикається з високим рівнем браку при випуску таких дисплеїв, що робить ще дорожчою і без того недешеву технологію.

Торік аналітики з TrendForce передбачали, що Apple Watch Ultra наступного покоління можуть бути представлені у 2026 році. Це йшло всупереч із прогнозами інших джерел, які були впевнені, що пристрій з’явиться на ринку у 2025 році. Однак, за даними південнокорейського видання The Elec, проблеми, пов’язані з високою вартістю виробництва MicroLED-екранів та обсягом випуску придатної до використання продукції, є ключовими факторами, що не дозволяють Apple розпочати масове виробництво MicroLED-панелей для нових Apple Watch Ultra. Компанія може навіть перенести запуск нового смарт-годинника на термін пізніше 2026 року, пише видання.

За інформацією різних джерел, Apple веде розробку нової технології MicroLED-дисплеїв вже майже десятиліття. Ці передові екрани забезпечать підвищену яскравість, кращу передачу кольорів, ширший динамічний діапазон, кращі кути огляду та енергоефективність, а зображення на таких екранах буде виглядати так, ніби воно «намальовано» поверх захисного скла, яке встановлюватиметься на ці панелі.

Актуальна модель смарт-годинника Apple Watch Ultra оснащена дисплеєм з діагоналлю 1,93 дюйма. У свою чергу, для годинника нового покоління прогнозується використання 2,12-дюймового екрану MicroLED. Проблема в тому, що вартість виробництва такого екрана з високою густиною пікселів є непомірно високою для пристрою, який зараз продається за $799. Зазначається, що розрахункова вартість виробництва 2,12-дюймового екрану MicroLED становить $150, що вчетверо дорожче за вартість випуску OLED-екрана ($38). При таких розцінках виробництва одного лише екрана кінцева вартість пристрою може виявитися значно вищою за $1000.

Для порівняння, виробництво 6,1-дюймового та 6,7-дюймового екранів для смартфонів iPhone 15 обходиться в 80 та 120 доларів відповідно. З урахуванням поточних цін вартість Apple Watch Ultra з екраном MicroLED виявиться значно вищою, ніж у нових смартфонів iPhone. На думку південнокорейського видання, з урахуванням усіх цих факторів можливий вихід смарт-годинника Apple Watch Ultra з екраном MicroLED навіть у 2027 році здається занадто оптимістичним прогнозом.

Передбачається, що в довгостроковій перспективі Apple замінить всі РК, OLED і Mini-LED панелі на MicroLED-екрани у своїх пристроях, які використовуються зараз. Нові екрани отримають не тільки Apple Watch, а й смартфони iPhone, планшети iPad, комп’ютери Mac та гарнітура змішаної реальності Vision Pro. А одна з причин, чому Apple веде власну розробку технології екранів, полягає в тому, що компанія хоче знизити свою залежність від Samsung як постачальник панелей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *