Patriot Viper PV553: Огляд PCIe 5.0 SSD з особливим акцентом на систему охолодження
1 min read

Patriot Viper PV553: Огляд PCIe 5.0 SSD з особливим акцентом на систему охолодження

Patriot Viper PV553 – новий флагманський твердотільний накопичувач з інтерфейсом PCIe 5.0 x4, який обіцяє значно підвищені швидкісні показники, досягаючи 12,4 Гбайт/с при читанні та 11,8 Гбайт/с при запису. Випускається на базі контролера Phison E26 та флеш-пам’яті Micron з 232-шаровою TLC 3D NAND. Відмінною рисою цього SSD є його система охолодження, що включає в себе відцентровий вентилятор, покликаний забезпечити ефективне розсіювання тепла.

Зовнішній вигляд та конструкція

Patriot Viper PV553 виділяється серед інших SSD своїм активним кулером, схожим на кулер мініатюрної відеокарти. Система охолодження складається з турбіни діаметром 20 мм, яка прокачує повітря через радіатор. Цей кулер підключається до 5-вольтового живлення через окремий роз’єм, що робить його встановлення дещо громіздким.

Внутрішня архітектура

Під охолоджувальною системою Viper PV553 розташовується стандартна M.2 2280-плата з контролером Phison PS5026-E26 і флеш-пам’яттю Micron. Для терабайтної версії накопичувача використовуються чотири чіпи флеш-пам’яті та буферна мікросхема LPDDR4-4266 ємністю 2 Гбайт від SK Hynix. Важливо зазначити, що пропускна здатність восьмиканального масиву флеш-пам’яті не перевищує 12,5 Гбайт/с, що не дозволяє повністю використовувати пропускну здатність PCIe 5.0 x4.

Технічні характеристики та продуктивність

Patriot Viper PV553 пропонується в трьох варіантах ємності: 1 Тбайт, 2 Тбайт та 4 Тбайт. Ми протестували терабайтну версію, яка показала наступні результати в CrystalDiskMark:

  • Швидкість лінійного читання: до 12,4 Гбайт/с
  • Швидкість лінійного запису: до 11,8 Гбайт/с
  • Продуктивність дрібноблочних операцій: 1200 тис. IOPS при читанні та 900 тис. IOPS при записі

Система охолодження та шум

Система охолодження Patriot Viper PV553 виглядає ефективною, але має один значний недолік – високий рівень шуму. Вентилятор не підтримує регулювання швидкості обертання залежно від температури, що призводить до постійного шумового фону. Це може бути проблемою для користувачів, які цінують тиху роботу своїх комп’ютерів.

Програмне забезпечення

На жаль, Patriot не надає спеціального програмного забезпечення для цього SSD, що ускладнює оновлення прошивки та налаштування параметрів роботи накопичувача.

Patriot Viper PV553 – це потужний PCIe 5.0 SSD з відмінною продуктивністю і ефективною системою охолодження. Однак, постійний шум від активного кулера та відсутність спеціального ПЗ для керування накопичувачем можуть бути значними недоліками для деяких користувачів. В цілому, цей SSD демонструє стабільно високу продуктивність та можна використовувати у високопродуктивних системах, де рівень шуму не є критичним фактором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *