Індійські технологи можуть зарядити ноутбук за 10 хвилин
1 min read

Індійські технологи можуть зарядити ноутбук за 10 хвилин

Сьогодні на ринку досить багато швидкозарядних пристроїв для смартфонів. Але прогрес на цьому не зупиняється, науковці продовжують шукати способи скоротити час заряджання більших предметів, ноутбуків чи електромобілів. Індійські технологи досягли значного прориву в цій сфері. Вони стверджують, що можуть зарядити ноутбук чи електрокар всього за 10 хвилин

Анкур Гупта, дослідник з американського університету та його команда провели ряд досліджень та створил технологію, яка заряджає смартфон за хвилину, а більші пристрої – за 10. В журналі Proceedings of the National Academy of Sciences він описує, що їм вдалося виявити, що іони, крихітні заряджені частинки, рухаються в складній мережі пор, а не в одній прямій порі, як вважалося раніше. 

За словами Гупти, ця знахідка допоможе розробити ефективніше обладнання для зберігання енергії, таке як суперконденсатор. Це пристрої для накопичення енергії, функціонування яких залежить від накопичення іонів у порах. Вони швидше заряджаються та мають довший термін роботи порівняно зі звичайними батареями. 

Суперконденсатори допоможуть зберігати енергію не тільки в таких пристроях як смартфони чи лептопи, але будуть корисними для електромереж. Там завжди коливається попит на енергію, тож потрібно мати технології для ефективного зберігання потужностей в періоди низького споживання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *