Бізнес-відносини з власником NAVI Максимом Кріппою: що про це розповів V1lat
1 min read

Бізнес-відносини з власником NAVI Максимом Кріппою: що про це розповів V1lat

Кіберспортивний коментатор та співвласник студії Maincast Віталій Волочай (V1lat), розповів в інтерв’ю проєкту “Пряма червона” про свої бізнес-відносини з Кріппою Максимом Володимировичем.

Подробицями ділиться Dev.ua.

Наразі Кріппа Максим співвласник та акціонер студії Maincast. Інвестувати у цей проєкт він почав через два місяці після його заснування. Тоді Maincast обірвала всі зв’язки з російським майданчиком RuHub. Студія вже мала офіс, працівників, необхідне обладнання, однак потребувала грошових вливань, щоб продовжувати своє існування. 

Як Максим Кріппа почав інвестувати у кіберспорт

В інтерв’ю Віталій пригадав як відбувалися його пошуки інвестора. Кріппа Максим – людина непублічна і на той час, то була його перша інвестиція у кіберспорт. Йому довелося довго пояснювати, чому це популярно, яким чином приносить прибуток і який потенціал матиме в майбутньому. Макс Кріппа погодився інвестувати. Схоже, йому це сподобалося, тому що він придбав NAVI через 2 роки після знайомства зі світом кіберспорту.

Що відомо про Максима Кріппу

Інвестор Максим Кріппа є власником кіберспортивної організації NAVI. Він також володіє 25% акцій компанії Maincast, що спеціалізується на кіберспортивних трансляціях.

Загалом, Кріппа відомий не лише як успішний підприємець, але й як людина, яка активно сприяє розвитку України через технології та соціальні ініціативи.

Про Maincast

Maincast, відомий кіберспортивний майданчик, який вперше з’явився на горизонті в 2018 році, пережив значні випробування та турбулентність в останні роки. Однак, незважаючи на складнощі, компанія виявила неймовірну витривалість і відновила свою позицію, відзначаючи справжній тріумф на кіберспортивній арені.

Початковий запуск студійної частини Maincast відбувся за участі відомих фігур із кіберспортивного світу, таких як Віталій Волочай і Андрій Григор’єв, що вийшли з RuHub, і Олександр Смаглюк, колишній головний продюсер Starladder, разом з кібертренером Олексієм Вороновим.

Проте, фінансові труднощі виявилися неминучими, і після розриву спонсорських контрактів з російськими компаніями у 2022 році, Maincast стикнувся з серйозними викликами. Втрата виторгу досягла нуля, а збитки були оцінені у мільйони доларів. Проте, завдяки фінансовій підтримці з минулих років, компанія вдалося протриматися.

Нова хвиля популярності кіберспортивних трансляцій українською мовою допомогла Maincast відновити свою позицію на ринку. За перший рік великої війни перегляди україномовних ефірів зросли на 1050%, досягнувши 5,1 мільйона годин перегляду. Ця популярність виявилася вигідною для компанії, збільшуючи інтерес до її трансляцій та рекламних можливостей.

Maincast також успішно уклав чотири нові контракти з українськими клієнтами, ще два контракти знаходяться в процесі укладення. Ці кроки свідчать про відновлення довіри рекламодавців до кіберспортивної індустрії та до самої компанії.

Український сегмент Twitch також став важливим каталізатором росту для Maincast, збільшившись ушестеро до 2 мільйонів годин перегляду у січні 2023 року. Канал Maincast на цьому майданчику вийшов у трійку лідерів за переглядами у грі CS:GO.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *