Китайці створили батарею, яка тримає заряд 50 років, але є нюанс
1 min read

Китайці створили батарею, яка тримає заряд 50 років, але є нюанс

Китайські інженери з компанії Betavolt представили нову батарею, яка може працювати без підзарядки протягом 50 років. Однак, ця батарея має один недолік – вона містить радіоактивну речовину.

Нова технологія використовує радіоактивний ізотоп нікель-63 як джерело енергії. Батарея, яка отримала назву «BV100», стане першою подібною батареєю у світі, яка буде доступна для масового використання. За словами представників компанії, вона з’явиться на ринку у 2025 році.

Новинка має розміри лише 1,5×1,5×0,5 см і генерує потужність 100 мікроват. Компанія запевняє, що якщо така батарея буде встановлена в пристроях типу смартфона, майбутні покоління акумуляторів не потребуватимуть частого підзаряджання.

Однак вчений-матеріалознавець Хуан Клаудіо Ніно з Університету Флориди висловив сумніви щодо ефективності батареї. Він заявив, що її розміри означають відносно низьку концентрацію радіоізотопів і виробництво лише 0,01% потрібної електроенергії. Тим не менш, він визнав, що елемент може мати застосування, наприклад, у кардіостимуляторах або пасивних бездротових датчиках.

Ніно стверджує, що ядерні батареї – це перевірена технологія, яка використовує енергію, що виділяється під час розпаду радіоактивних ізотопів. Вони здатні працювати протягом декількох десятиліть і використовуються в космічних апаратах, наукових станціях і кардіостимуляторах.

BV100 має нікель-63 як радіоактивне джерело, яке виділяє енергію під час розпаду. Електрони, що утворюються, створюють електричний струм через напівпровідниковий шар. Радіаційний захист, що входить до складу батареї, гарантує безпечне використання радіоактивних елементів.

Betavolt має намір випустити батарею потужністю 1 Вт у 2025 році, що приблизно відповідає необхідній потужності для сучасних смартфонів. Компанія також пропонує з’єднувати кілька батарей для підвищення вихідної потужності.

Плани також передбачають дослідження використання інших ядерних ізотопів для подовження терміну служби пристрою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *