1 min read

[:uk]Generative AI впроваджують у систему охорони здоров’я[:]

[:uk]

Google Cloud, відділ хмарних послуг і продуктів Google, починає співпрацю з Highmark Health, некомерційною медичною компанією, що базується в Піттсбурзі. Наразі компанії мають на меті впровадити генеративні інструменти штучного інтелекту для персоналізації досвіду прийому пацієнтів.

Підрозділ Amazon AWS каже, що працює над способом використання генеративного ШІ для аналізу медичних баз даних. А Microsoft Azure допомагає створити генеративну систему штучного інтелекту для Providence, некомерційної мережі охорони здоров’я, для автоматичного сортування повідомлень постачальникам послуг, надісланих від пацієнтів.  

Загалом генеративний ШІ в стартапах у сфері охорони здоров’я на сьогодні залучив десятки мільйонів доларів венчурного капіталу. Але як професіонали, так і пацієнти неоднозначні щодо того, чи готовий генеративний штучний інтелект до такої роботи

Generative AI впроваджують у систему охорони здоров’я
Generative AI впроваджують у систему охорони здоров’я

Чого очікувати від ШІ в медицині

У нещодавньому опитуванні Deloitte лише близько половини (53%) споживачів у США сказали, що, на їхню думку, генеративний штучний інтелект може покращити охорону здоров’я. Наприклад, зробить доступнішою медичну допомогу, пришвидшить прийом до лікаря чи спростить процедуру отримання медичних довідок. 

Інші учасники опитування віднеслися до цієї ідеї скептично. Ендрю Борковскі, керівник штучного інтелекту в VA Sunshine Healthcare Network, вважає, що цей скепсис є повністю виправданим. Впроваджувати штучний інтелект в систему охорони здоров’я зарано. Однією з ключових проблем генеративного штучного інтелекту є його нездатність обробляти складні медичні запити чи реагувати на надзвичайні ситуації. Наразі штучний інтелект непридатний для надання комплексних медичних порад або рекомендацій щодо лікування.

Сучасний ШІ може впоратися з медичними адміністративними завданнями, однак довіряти йому більш складні задачі поки що зарано.

[:]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *