Японія вкладає $3,9 млрд у стартап Rapidus для відродження напівпровідникової галузі
1 min read

Японія вкладає $3,9 млрд у стартап Rapidus для відродження напівпровідникової галузі

У префектурі Кумамото в Японії реалізація проєкту будівництва спільного підприємства компанії TSMC свідчить про готовність японської влади демонструвати щедрість та кмітливість у відродженні національної напівпровідникової галузі.

Молода компанія Rapidus, яка має намір налагодити виробництво передових 2-нм чипів до 2027 року, отримає значні $3,9 млрд субсидій. Про це повідомляє Bloomberg.

Що відомо про стартап Rapidus

Заснований консорціумом японських інвесторів у серпні 2022 року, Rapidus планує займатися виробництвом чипів на території Японії, з американською компанією IBM як технологічним партнером, а також з підтримкою європейських дослідницьких інститутів.

Гроші, виділені японською владою, будуть спрямовані на придбання необхідного обладнання для виробництва чипів та розробку просунутих методів пакування.

Міністр економіки Японії Кен Саїто підкреслив важливість нового фіскального року для Rapidus та відзначив, що ці субсидії допоможуть не лише забезпечити компанію необхідним обладнанням, а й розробити передові технології.

Скільки Японії витратила на напівпровідникову галузь

За останні три роки японська влада вже витратила понад $26 млрд на розвиток напівпровідникової галузі, а разом з приватними інвестиціями ця сума може збільшитися до $66 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *