Samsung укладе масштабну угоду з Naver Corp на поставку прискорювачів Mach-1
1 min read

Samsung укладе масштабну угоду з Naver Corp на поставку прискорювачів Mach-1

Компанія Samsung Electronics планує укласти угоду з південнокорейською інтернет-компанією Naver Corp на поставку власних прискорювачів Mach-1 наступного покоління.

Згідно з ресурсом KED Global, сума контракту може скласти до $1 трлн, що становить близько $752 млн. Це сприятиме значному зменшенню залежності Naver від прискорювачів компанії NVIDIA.

У жовтні минулого року Naver змушена була перейти на використання процесорів Intel Xeon через зростання невдоволення технологічних компаній через цінові підйоми та нестачу прискорювачів NVIDIA.

Mach-1, розроблений Samsung, призначений для підтримки Transformer-моделей та виконання інференсу великих мовних моделей навіть з обмеженою пам’яттю, що робить його набагато енергоефективнішим за традиційні прискорювачі на базі GPU.

Планується, що Naver буде використовувати Mach-1 для інференсу у своєму картографічному сервісі AI Naver Place. Перша партія прискорювачів буде придбана з метою оцінки їх продуктивності, проте компанія готова продовжувати співпрацю, якщо результати будуть задовільними.

Поза тим, Samsung веде переговори з компаніями Microsoft та Meta щодо поставок Mach-1.

Майбутнє ШІ-прискорювачів

Ця угода є важливим кроком для Samsung у конкурентній боротьбі з компанією SK hynix у сегменті пам’яті HBM. Попит на ШІ прискорювачі різко зріс, що стимулює розвиток цього ринку.

Планується, що масове виробництво нової пам’яті HBM3E 12-Hi розпочнеться у I половині поточного року. За оцінками Omdia, глобальний ринок ШІ-прискорювачів зросте з $6 млрд у 2023 році до $143 млрд до 2030 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *