Великобританія обіцяє £10 млн на фінансування космодрому SaxaVord у Шотландії
1 min read

Великобританія обіцяє £10 млн на фінансування космодрому SaxaVord у Шотландії

Уряд Великобританії обіцяв виділити £10 млн на фінансування космодрому SaxaVord у Шотландії, який перебуває на острові Анст біля узбережжя країни. Перший орбітальний запуск з цього космодрому заплановано вже цього року.

Будівництво космодрому розпочалося у березні 2022 року, але в середині 2023 року його призупинили через фінансові проблеми. Незважаючи на це, будівельні роботи частково тривали, і на початку 2024 року було одержано достатнє фінансування для оплати за рахунками.

Канцлер казначейства Великобританії Джеремі Хант оголосив про намір інвестувати £10 млн у космодром під час свого виступу 6 березня. Однак кошти поки не були виплачені.

Заступник міністра з питань науки, досліджень та інновацій Ендрю Гріффіт пояснив у соцмережі X, що гроші будуть перераховані «за умови комплексної перевірки».

Після завершення будівництва на SaxaVord будуть три стартові майданчики, один із яких вже зарезервував німецький стартап Rocket Factory Augsburg. Космодром отримав ліцензію на проведення до 30 запусків на рік.

Перший запуск, який раніше планували суборбітальний політ ракети HyImpulse SR75, зараз переходить під план ракети RFA ONE, запланований на цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *