OpenAI хоче створити власне підприємство з виготовлення чипів для ШІ
1 min read

OpenAI хоче створити власне підприємство з виготовлення чипів для ШІ

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман веде переговори з інвесторами на Близькому Сході, а також із контрактними виробниками чипів для запуску виробництва ШІ-прискорювачів власної розробки. Мета проєкту полягає у задоволенні зростаючих потреб OpenAI у чипах для навчання та роботи ШІ, а також у зниженні залежності від NVIDIA.

Про це повідомляє Financial Times.

З метою реалізації цього амбітного проєкту, Альтман вже переговорив з провідними інвесторами з Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Йдеться, зокрема, про шейха Тахнуна бін Заїда Аль Нахайяна, одного з найвпливовіших і найбагатших людей Абу. Проєкт, що обговорюється, включає в себе розробку та виробництво мікросхем, необхідних для навчання та роботи ШІ-моделей. За даними джерел, Альтман також провів переговори з TSMC щодо співробітництва у виробництві чипів. Як резервні контрактні виробники виступають Samsung і Intel.

Пошук інвестицій на Сході не дивний, адже розробка та виробництво мікросхем є надзвичайно витратним процесом, що потребує значних вкладень. Хоча точна сума інвестицій, яку Альтман має намір залучити, не розкривається, передбачається, що для конкуренції з NVIDIA, чия ринкова капіталізація вже наближається до $1,5 трлн, йому потрібні мільярди доларів.

Чипи OpenAI: важливість розробки

Сектор самих систем ШІ та чипів для ШІ за останній рік став вкрай актуальним, причому графічні процесори NVIDIA є ключовим елементом сталого розвитку цієї галузі та дуже потрібні серед технологічних компаній як у Кремнієвій долині, так і в інших країнах.

Розробники штучного інтелекту, такі як OpenAI, для навчання та роботи своїх великих мовних моделей використовують тисячі прискорювачів обчислень. Зараз OpenAI працює над створенням нової версії своєї ШІ-моделі, яка, імовірно, буде представлена цього року. Вона стане важливим оновленням нинішньої моделі GPT-4. Кожне нове оновлення нейромережі посилює залежність OpenAI від виробників чипів, особливо NVIDIA, яка є найбільшим постачальником чипів для штучного інтелекту.

Саме ці обставини й спонукали Сема Альтмана знайти інвесторів для розробки та випуску власних мікросхем. Однак залишається незрозумілим, чи нове підприємство функціонуватиме як дочірня структура OpenAI або як окрема компанія. Проте, згідно з інформацією від обізнаних джерел, основним клієнтом нового чипмейкера стане сама OpenAI.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *