NVIDIA завдяки ШІ ненадовго обігнала Amazon за ринковою капіталізацією
1 min read

NVIDIA завдяки ШІ ненадовго обігнала Amazon за ринковою капіталізацією

NVIDIA на деякий час випередила компанію Amazon із ринкової капіталізації в понеділок, пише Reuters. Ейфорія навколо технологій штучного інтелекту, що триває, дозволила розробнику графічних процесорів зайняти четверте місце серед найдорожчих компаній США.

За даними Лондонської фондової біржі, за рекордно високої вартості акції $734,96, що спостерігалася в понеділок, ринкова вартість NVIDIA склала $1,82 трлн доларів. Це дозволило їй обігнати роздрібного гіганта Amazon з капіталізацією $1,81 трлн і опинитися всього за кілька мільярдів доларів позаду холдингу Alphabet, власника Google, вартість якого становить $1,87 трлн. Щоправда, на момент публікації ринкові вартості NVIDIA та Amazon дещо скоротилися, відповідно, до $1,78 трлн і $1,79 трлн, тож у результаті NVIDIA поки що поступається Amazon.

Востаннє NVIDIA оцінювалася дорожче за Amazon у 2002 році, коли вартість кожної з компаній становила менше 6 млрд доларів. Після вдалішого, ніж очікувалося, фінансового звіту компанії Amazon за останній квартал минулого року, інвестори з передчуттям очікують фінансових результатів NVIDIA, яка звітуватиме про результати роботи однієї з останніх серед гігантів, 21 лютого. Зауважимо, що з початку поточного року NVIDIA подорожчала на 47%, що зробило її найшвидшою компанією з індексу S&P 500.

Видатні минулі квартальні результати та сильні прогнози NVIDIA минулого року показали, що розробник чипів є лідером у сегменті постачання апаратного забезпечення для компаній, які займаються розробкою та використанням технологій генеративного штучного інтелекту. Останні застосовуються у спеціальних чатботах та програмах для генерації зображень.

Ставка на високий попит на ШІ-технології призвела до зростання NVIDIA на 223% за останні 12 місяців, зробивши її найприбутковішою серед так званої “Чудової сімки”, пише видання Reuters. На другому місці найшвидшою компанією в цьому списку з показником 163% знаходиться Meta Platforms.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *