Суд у Німеччині заборонив продаж деяких процесорів Intel
1 min read

Суд у Німеччині заборонив продаж деяких процесорів Intel

Статус одного з лідерів ринку процесорів не захищає Intel від патентних претензій інших компаній, і достатньо поглянути на розділ «судові розгляди» кожного квартального звіту, щоб зрозуміти, наскільки їх багато. У Німеччині представникам каліфорнійської R2 Semiconductor вдалося переконати суд, що Intel порушує патенти компанії, після чого продаж окремих процесорів цієї марки на місцевому ринку заборонили.

Про це пише Financial Times.

Під заборону на цих підставах у Німеччині потрапили продажі не лише самих процесорів Intel, а й комп’ютерів HP та Dell на їх основі, як пояснює Financial Times. Каліфорнійська R2 Semiconductor намагається в судах різних юрисдикцій довести, що Intel незаконно використовує ряд її патентів, пов’язаних із вбудованими у процесор регуляторами напруги. У грудні суд у Німеччині вже визнав правомірність претензій R2 Semiconductor на авторство однієї зі спірних технологій. У США компанія програла судову суперечку Intel, а суд у Великій Британії свого рішення поки не виніс. Німецькі органи правосуддя ухвалили, що Intel не слід намагатися запатентувати спірну технологію у місцевій юрисдикції.

Рішення суду в Німеччині торкається процесорів Intel сімейств Ice Lake, Tiger Lake та Alder Lake, а також серверних процесорів Xeon покоління Ice Lake-SP. Близькі до Intel джерела пояснили, що масштаби збитків від цього вердикту вдалося зменшити, оскільки деякі з перерахованих процесорів просто зняті з виробництва, а нові Raptor Lake і Raptor Lake Refresh даної патентної суперечки не торкаються.

В офіційній заяві Intel говориться, що R2 Semiconductor займається «серійним здирством грошей у компаній, які є справжніми новаторами». У США Intel вдалося через суд визнати нікчемним патент R2 Semiconductor, після чого остання переключила свою увагу на європейські суди. За великим рахунком, Intel вважає свого опонента в цій супереч «патентним тролем», який не веде жодної реальної діяльності, окрім судових позовів.

Представники R2 Semiconductor заявили, що вели з Intel переговори про інвестиції з боку останньої у 2015 році, але потім друга зі сторін раптово втратила інтерес до потенційної угоди. Intel є єдиною компанією, до якої R2 Semiconductor висуває претензії у галузі патентного права. Суд зобов’язав Intel надати статистику продажів процесорів, що зачіпаються суперечкою, в період з березня 2020 року по території Німеччини, оскільки на основі цієї інформації буде визначено величину матеріальних збитків. Intel збирається оскаржити це рішення суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *