Китай запустив перший у світі комерційний супутник з ШІ
1 min read

Китай запустив перший у світі комерційний супутник з ШІ

Китай вивів на навколоземну орбіту перший у світі комерційний супутник зі штучним інтелектом, повідомив онлайн-ресурс, що належить телеканалу CGTN. Супутник під назвою Rongpiao, розроблений компанією Guoxing Aerospace Technology, призначений для перевірки в космосі алгоритму ШІ Synaesthesia Fusion. Після тестів супутник використовуватиметься як платформа для майбутніх комунікаційних мереж.

Супутник Rongpiao (Xingshidai-18) з інтегрованою мережею зондування був доставлений на орбіту за допомогою ракети Smart Dragon-3 (SD-3), для якої цей політ був третім. Ракета стартувала в космос 3 лютого об 11:06 за місцевим часом (06:06 за київським часом) з морської платформи в акваторії поряд з містом Янцзян у південній провінції Гуандун у Китаї. Разом із Rongpiao ракета доставила на орбіту ще вісім супутників, включаючи єгипетський NExSat-1.

Раніше цього місяця стало відомо, що китайська компанія ExPace провела на полігоні успішні випробування прототипу багаторазової ракети, який злетів на дев’ять секунд у повітря, а потім успішно приземлився назад на стартовий майданчик. Випробування підтвердили успішне просування компанії у розробці багаторазових ракет з двигунами на метані та рідкому кисні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *