Google розробив доступний ШІ-інструмент для створення музики
1 min read

Google розробив доступний ШІ-інструмент для створення музики

Компанія Google відкрила для всіх інструмент MusicFX, який за допомогою моделі MusicLM генерує музику за текстовим описом. За його допомогою можна створити треки різних стилів і напрямків.

MusicFX спочатку був доступний лише для окремих користувачів в режимі експерименту. Зараз він доступний для всіх бажаючих в AI Test Kitchen.

Google провела опитування серед юзерів і внесла деякі покращення до свого сервісу, які, за словами компанії, дозволили створювати треки з високою якістю звуку.

«MusicFX дозволяє … людям компонувати мелодії тривалістю до 70 секунд, … ділитися своїми творіннями з друзями або зберігати їх. З моменту започаткування інструментом було створено понад 10 мільйонів пісень. На основі відгуків та удосконалення базової моделі MusicLM ми додали нові можливості, такі як висока якість звуку та швидше генерування музики», — написала у своєму блозі Google.

TechCrunch повідомляє, що оновлена версія MusicFX вміє надавати користувачам розумні підказки для отримання кращих результатів. Наприклад, якщо користувач введе текстову підказку зі словом «кантрі», з’явиться меню, в якому будуть запропоновані жанри рокабілі та блуграсс.

Журналісти також з’ясували, що MusicFX не створює музику за текстовими підказками, які радять імітувати пісні конкретних артистів або вокалістів, адже це може призвести до порушення авторських прав. Проте ця можливість ще не досконала. Наприклад, MusicFX відмовився генерувати пісні в стилі британського біт-рок-гурту The Beatles, але зміг створити треки в стилі американського гурту Lake Street Dive.

За допомогою MusicFX та інших експериментальних інструментів від Google можна легко скласти цілу пісню. Компанія також запустила TextFX, який вміє створювати різні тексти, наприклад, вірші. Він базується на одній з моделей штучного інтелекту Google PaLM 2 і, за словами компанії, використовує ліричні та лінгвістичні техніки, які розробив протягом своєї кар’єри репер Лупе Фіаско, який був одним з учасників розробки інструменту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *