Капіталізація NVIDIA рекордно зросла майже на $300 млрд за січень
1 min read

Капіталізація NVIDIA рекордно зросла майже на $300 млрд за січень

З початку цього року акції NVIDIA встигли зміцнитися на третину, оскільки низка звітів компаній технологічного сектору переконала інвесторів у важливості розвитку сфери штучного інтелекту, найбільшим постачальником прискорювачів для яких вона є. Лише у січні капіталізація NVIDIA зросла на рекордні $297 млрд і тепер перевищує $1,5 трлн.

Як пояснює Reuters, попереднім місяцем рекордного зростання капіталізації для NVIDIA був травень минулого року, коли даний показник зріс на $248 млрд. Але вже зараз встигли зрости в ціні до $662. По суті, цей прогрес дозволив компанії стати шостою у світі за величиною капіталізації та передостанньою у списку емітентів, у кого цей показник перевищує $1 трлн. Станом на кінець січня «чудову сімку» замикає Meta  Platforms, але недавні рухи котирувань ще здатні поміняти розставлення сил у вищих ешелонах.

Microsoft у січні вдалося наростити капіталізацію на $159,36 млрд майже до $3 трлн, ставши найбільшою компанією у світі за цим критерієм. Apple після новин, що розчаровують інвесторів, відкотилася нижче від січневої величини капіталізації $2,85 трлн.

По суті, серед семи найбільших компаній світу за величиною капіталізації є лише один представник енергетичного сектора, і це Saudi Arabian Oil Co, яка займає третє місце з капіталізацією трохи менш як $2 трлн. Alphabet і Amazon займають четверте і п’яте місця відповідно, але розрив між ними не такий великий, а тому не виключена зміна лідера в майбутньому.

До речі, замикає десятку найдорожчих компаній у світі Tesla, володіння великим пакетом акцій якої зробило Ілона Маска (Elon Musk) найбагатшою людиною у світі. У інших емітентів у списку рівень концентрації капіталу в приватних руках не такий великий, щоб у цього мільярдера з’являлися нові конкуренти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *