Lenovo збудує для німецького вишу енергоефективний суперкомп’ютер
1 min read

Lenovo збудує для німецького вишу енергоефективний суперкомп’ютер

Компанія Lenovo оголосила про укладання контракту з Падерборнським університетом у Німеччині на створення нового НРС-комплексу, потужності якого будуть використовуватись для забезпечення досліджень у рамках Національної програми високопродуктивних обчислень (NHR).

Про це йдеться на офіційному сайті компанії.

В основу суперкомп’ютера ляжуть двовузлові сервери ThinkSystem SD665 V3. Конфігурація кожного вузла включає два процесори AMD EPYC Genoa та до 24 модулів оперативної пам’яті DDR5-4800. Застосовано технологію прямого охолодження рідини Lenovo Neptune Direct Water Cooling (DWC).

Крім того, НРС-комплекс буде використовувати GPU-сервери ThinkSystem SD665-N V3, що несуть на борту чотири прискорювачі NVIDIA H100, пов’язані між собою за допомогою NVLink. Загальна кількість ядер складе понад 136 тис. Для підсистеми зберігання вибрано платформу IBM ESS 3500, що забезпечує можливості гнучкого використання SSD (NVMe) та HDD.

Новий суперкомп’ютер розташується у Падерборнському центрі паралельних обчислень (PC2). Монтаж обладнання планується провести в другій половині поточного року. За інтеграцію відповідатиме pro-com DATENSYSTEME GmbH. Очікується, що в порівнянні з нинішньою системою центру Noctua 2, побудованою Atos, суперкомп’ютер, що готується, матиме приблизно вдвічі вищу продуктивність. Швидкодія Noctua 2 складає до 4,19 Пфлопс (Linpack) для CPU-ядер та до 1,7 Пфлопс (Linpack) для GPU-блоків.

Особлива увага при будівництві суперкомп’ютера приділятиметься енергетичній ефективності. Завдяки використанню джерел живлення з рідинним охолодженням та повністю ізольованих стійок понад 97% виробленого тепла може бути передано безпосередньо до системи циркуляції теплої води. Застосування теплообмінників і блоків розподілу охолоджувальної рідини (CDU) забезпечує температуру носія у зворотному контурі вище 45 C, що дозволяє повторно використовувати тепло, що генерується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *