В українському IT вперше з початку війни знизилися зарплати, – DOU
1 min read

В українському IT вперше з початку війни знизилися зарплати, – DOU

За даними опитування, середній дохід розробників впав на $135 за останні пів року – це перший раз, коли таке трапляється з моменту початку повномасштабної війни. Від зменшення заробітної платні постраждали спеціалісти майже усіх рангів, окрім Lead+.

Українські IT-розробники поділилися інформацією про свої доходи в опитуванні, яке організував ресурс DOU. У дослідженні взяли участь 5959 професіоналів із різних напрямків.

Серед фахівців рівня Senior спостерігається найбільше зниження зарплат (на $163, до $4738). Зарплати Middle впали на $100 – до $2500. У новачків зарплати зменшилися на $50. Інтерни в середньому отримують $350 замість $450. Медіанні зарплати найбільш досвідчених розробників — рівня Tech Lead та Architect — поки що не змінилися, а у Team Lead падіння дуже мале (-$25 проти літа 2023 року). Частка розробників, які заробляють понад $10 000, нині складає 1%

Середні зарплати фахівців, які мають від 1 до 9 років досвіду в розробці, тепер нижчі, ніж пів року тому. Зарплати або залишаються на тому ж рівні, або в нових вакансіях пропонують менше грошей. На зарплату в $5000 тепер можуть розраховувати розробники з досвідом в ІТ від 10 років (влітку така медіана була у фахівців з 8+ років).

У багатьох містах зарплати знизилися. Тільки жителі Луцька та Полтави мають невелике зростання (на $100 та $25). У Дніпрі, Харкові та Чернівцях середні зарплати залишилися без змін.

Back-end та Mobile залишаються спеціалізаціями з найвищими оплатами праці. Зарплати тут знизились менше, ніж у фахівців з Front-end та Full Stack. Медіанні зарплати фахівців з Front-end у всіх тайтлах, крім Lead+, знизилися. У фахівців з Full Stack це головним чином стосується джунів (-$80) і сеньйорів (-$450). Серед Back-end розробників найбільше зниження в зарплатах у мідлів (-$100). Суттєво меншими стали зарплати спеціалістів з Mobile-розробки рівня Lead+ (-$300).

Розробники, для яких головною мовою програмування є Scala, мають найвищі зарплати ($5600, +$100 за останні пів року). Переважно це фахівці рівня Senior+. На другій сходинці Go – медіанна зарплата $4500 (-$500 за пів року). Хоча середні зарплати у розробників на цій мові зменшилися, але вони все ще вищі, ніж для інших мов. Далі – Kotlin та Rust (медіана $4000). Пів року тому Rust був на другому місці, але зараз медіана впала на $1350 — як через зниження середніх зарплат фахівців різних тайтлів, так і через збільшення кількості початківців, які використовують цю мову.

Середні зарплати розробників в аутстафінгових компаніях все ще одні з найвищих на ринку ($4100, +$100 за пів року). Значно менше заробляють у стартапах ($3338, -$663 за пів року). Зарплати в продуктових компаніях, як і раніше, на середньоринковому рівні. За останні пів року менше заробляють мідли та фахівці рівня лід і вище (-$200). Середні зарплати розробників в аутсорсингових компаніях, як і раніше, одні з найнижчих. За останні пів року вони трохи зменшилися: -$125 у сеньйорів, -$70 у джунів та -$20 у мідлів. 

Рівень знання англійської мови серед розробників досить високий: 45% оцінили його як Upper Intermediate, а ще 10% — як Advanced. За рік питома вага фахівців, які знають мову на рівні Upper-Intermediate і вище, зросла на 3 процентних пункти. Фахівці з кращим рівнем англійської можуть претендувати на вищі зарплати. Але зниження зарплат стосувалося і їх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *