Thunderbolt 5: Перші кабелі з’явилися у продажу
1 min read

Thunderbolt 5: Перші кабелі з’явилися у продажу

Майже рік після офіційного анонсу стандарту Thunderbolt 5 компанія Cable Matters випустила перші кабелі, що його підтримують. Виробник пропонує кабелі у трьох розмірах: довжиною 0,3 м за $22,99, 0,5 м за $26,99 та 1 м за $32,99.

Кабелі забезпечують пропускну здатність до 120 Гбіт/с і підтримують передачу живлення до 240 Вт. Вони зворотно сумісні з роз’ємами Thunderbolt 4 та Thunderbolt 3 Type-C, а також з USB4 та USB-Type-C. Thunderbolt 5 має режим Bandwidth Boost з пропускною здатністю 120 Гбіт/с та швидкість передачі даних до 80 Гбіт/с в обох напрямках.

Thunderbolt 5 використовує специфікації USB4 Version 2.0, до яких додано кілька ексклюзивних можливостей. Він підтримує підключення до двох моніторів з роздільною здатністю 6K, до трьох 4K-моніторів з частотою оновлення 144 Гц або два 8K-монітори з підтримкою HDR. Інтерфейс також включає підтримку протоколу PCIe 4.0, що подвоює пропускну здатність до 64 Гбіт/с при підключенні зовнішніх PCIe-пристроїв, таких як SSD і відеокарти.

Однак, наразі немає доступних комп’ютерів та інших продуктів, що можуть скористатися перевагами Thunderbolt 5. Навіть на виставці електроніки Computex 2024 не було анонсів пристроїв з підтримкою цього стандарту. Можливо, перших продуктів з підтримкою Thunderbolt 5 доведеться чекати до кінця поточного або навіть до наступного року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *