Instagram оновлює алгоритми рекомендацій контенту
1 min read

Instagram оновлює алгоритми рекомендацій контенту

30 квітня 2024 року стало відомо, що Instagram оновлює алгоритми рекомендацій контенту. Це великий крок для покращення користувацького досвіду та заохочення оригінальності контенту. Це змінить пріоритети та доставку контенту користувачам платформи, зменшуючи охоплення серійних перепостерів і просуваючи оригінальний контент. 

У цій статті ми розберемо ці оновлення, їх можливий вплив і те, як це виглядатиме на практиці у порівнянні з конкурентами Instagram.

Як працює новий алгоритм Instagram 

Пріоритезація оригінального контенту

Новий алгоритм Instagram буде пріоритезувати оригінальний контент. Це означає підтримку менш відомих блогерів. Це логічно, оскільки оригінальність високо цінується серед аудиторії, що сприяє створенню більш творчого та реального середовища.

Ідентифікація та покарання серійних перепостерів

Новий алгоритм націлений на серійних перепостерів: користувачів, які надмірно перепощують контент, більше десяти разів за 30 днів, їхній контент буде видалено з рекомендаційної стрічки. Instagram сподівається, що це зупинить хвилю дубльованого контенту та заохотить користувачів створювати та ділитися унікальними роботами.

Покращена видимість для блогерів-початківців

Пропагуючи оригінальні пости на платформі, Instagram намагається демократизувати видимість всього контенту. Це допоможе новим, починаючим блогерам отримати більше уваги та швидше збільшувати кількість своїх підписників.

Коли запрацює новий алгоритм Instagram 

Instagram планує планує додати новий алгоритм до своєї соціальної мережі протягом місяця. Швидкість, з якою ці зміни будуть впроваджені, свідчить про високий рівень прихильності платформи до якості контенту та користувацького досвіду. 

Коли запрацює новий алгоритм Instagram 

Нова система перенесе акцент з взаємодії підписників на оригінальність контенту, роблячи процес рекомендацій більш збалансованим та справедливим.

Порівняння з алгоритму Instagram з алгоритмами конкурентів

Алгоритм рекомендацій TikTok

Сторінка “Для тебе” в TikTok налаштовує контент відповідно до індивідуальних смаків користувачів на основі їх взаємодій, інформації про відео та налаштувань пристрою. Ця схема персоналізації була критичним рушієм швидкого зростання та високої зацікавленості TikTok.

Алгоритм рекомендацій TikTok

Алгоритм рекомендацій YouTube

Алгоритм YouTube значною мірою фокусується на часі перегляду та взаємодії з відео(лайки, коментарі, репости). Він пропонує відео на основі аналізу історії пошуку та перегляду, метаданих відео та поведінки користувачів, щоб утримати їхню зацікавленість. 

Це ідеально працює для підтримання інтересу користувачів та покращення загального часу перегляду.

Алгоритм рекомендацій Facebook

Facebook, материнська компанія Instagram, використовує складну систему рекомендацій, яка приводить користувачів до потрібних їм постів через аналіз взаємодій та виду активності

Алгоритм враховує сторінки та групи, з якими користувач найбільше взаємодіє, щоб зробити контент релевантним для користувача. Це допомагає платформі підтримувати високу зацікавленість користувачів.

Вплив оновлень на ринок соціальних мереж

Оновлення алгоритмів рекомендацій Instagram може суттєво вплинути на ринок соціальних мереж. 

Наслідки нового алгоритму Instagram для інших соціальних мереж 

 • Покращення алгоритмів конкурентів: Інші платформи, як TikTok, YouTube та Facebook, можуть впровадити подібні зміни для утримання користувачів. Це може призвести до покращення загальної якості контенту в соціальних мережах.
 • Залучення нових користувачів: Нові користувачі, особливо ті, хто надає перевагу оригінальному контенту, можуть перейти до Instagram. Це створить тиск на конкурентів для впровадження подібних або навіть більш інноваційних рішень.
 • Підтримка креативності: Пріоритезація оригінального контенту сприятиме розвитку творчості серед користувачів. Менше уваги буде приділятися дубльованим постам, що стимулюватиме авторів на створення унікального контенту.
 • Зменшення спаму: Завдяки ідентифікації та покаранню серійних перепостерів, користувачі частіше бачитимуть якісний контент, що зменшить кількість спаму та дублювання.

Вплив на користувачів та авторів контенту

 • Зростання аудиторії: Нові та менш відомі автори отримають більше шансів бути поміченими завдяки пріоритезації оригінального контенту. Це допоможе їм швидше набирати підписників та розширювати свою аудиторію.
 • Підтримка оригінальності: Автори, що створюють унікальний контент, відчують підтримку з боку платформи, що спонукатиме їх продовжувати створювати нові роботи.
 • Необхідність адаптації: Користувачі, які часто перепощують контент, зіткнуться з викликами, адже їхній контент буде видалено з рекомендаційної стрічки. Їм доведеться більше працювати над створенням оригінального контенту.
 • Зменшення видимості: Менш оригінальний контент матиме меншу видимість, що змусить авторів змінювати свою стратегію контенту.

Технічні аспекти алгоритму рекомендацій Instagram

 • Розпізнавання аудіо та візуальних сигналів:
  • Точність ідентифікації: Використання передових технологій для розпізнавання аудіо та візуальних сигналів допоможе точно ідентифікувати дубльований контент. Це забезпечить, що оригінальний контент буде частіше з’являтися в рекомендаційній стрічці.
  • Зменшення помилок: Платформа прагне мінімізувати помилки при визначенні оригінальності контенту, що підвищить довіру користувачів до системи.
 • Мітки для оригінального контенту: Додавання міток для оригінального контенту сприятиме прозорості та забезпечить, що користувачі знатимуть, хто є законним автором. Це допоможе зменшити кількість несанкціонованих перепостів.

Етичні аспекти нового алгоритму рекомендацій Instagram

 • Заохочення оригінальності: Підтримка оригінального контенту допоможе розвивати культуру автентичності та поваги до прав інтелектуальної власності.
 • Боротьба з плагіатом: Новий алгоритм допоможе зменшити кількість плагіату на платформі, що захищає права творців.
 • Справедливість: Instagram заявляє, що його алгоритм розроблено для мінімізації упереджень, щоб усі користувачі мали рівні можливості.
 • Інформування користувачів: Платформа надає чітку інформацію про роботу алгоритму, що підвищує довіру користувачів.
 • Відповідальність за зміни: Instagram несе відповідальність за вирішення проблем або занепокоєнь користувачів щодо роботи алгоритмів.

Оновлення алгоритмів рекомендацій Instagram мають потенціал для значного покращення користувацького досвіду, підтримки оригінальності контенту та розвитку соціальних мереж в цілому. Платформа, пріоритезуючи оригінальний контент, створює умови для більш справедливого та якісного середовища для всіх користувачів.

Як Instagram навчатиме свій алгоритм

Нова система рекомендацій Instagram базується на передовій техніці машинного навчання та тренованому алгоритмі, який розпізнає шаблони для створення обґрунтованих рекомендацій у великій кількості даних. 

Як Instagram навчатиме свій алгоритм

Взаємодії користувачів, метадані контенту та історична взаємодія обробляються, щоб передбачити, які пости можуть найбільше зацікавити конкретного користувача.

Роль штучного інтелекту

Штучний інтелект сприяє підвищенню точності та ефективності системи рекомендацій. Зрештою, алгоритми штучного інтелекту оброблятимуть та аналізуватимуть набір даних набагато швидше, ніж зазвичай. За допомогою алгоритмів штучного інтелекту Instagram може постійно оптимізувати рекомендації та готуватися до постійно змінюваних уподобань користувачів.

Технологія розпізнавання аудіо та візуальних сигналів

Instagram використовує передову технологію розпізнавання аудіо та візуальних сигналів для виявлення та видалення дубльованого контенту. Зазвичай, система аналізує характеристики окремих артефактів, такі як звукові та візуальні характеристики будь-якого поста, щоб визначити його унікальність. 

Наприклад, виявивши схожість між двома або більше постами, система може позначити та знизити пріоритет дубльованого контенту.

Оновлення алгоритмів рекомендацій Instagram, які впроваджують пріоритет для оригінального контенту, є значним кроком вперед у покращенні користувацького досвіду та підтримці креативності. Ці зміни сприятимуть розвитку нових блогерів, зменшать спам і дублювання контенту, а також заохотять створення унікальних постів. 

У порівнянні з конкурентами, такими як TikTok, YouTube та Facebook, Instagram демонструє інноваційний підхід до підтримки оригінальності. Впровадження таких змін може змусити інші платформи також вдосконалювати свої алгоритми, що загалом підвищить якість контенту у соціальних мережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *