У Dark Web продають підробку шпигунського ПЗ Pegasus
1 min read

У Dark Web продають підробку шпигунського ПЗ Pegasus

Pegasus – це шпигунське програмне забезпечення, яке заражає iPhone та пристрої на базі Android. ПЗ дозволяє віддалено керувати телефоном: переглядати фотографії, записи, прослуховувати розмови тощо. У 2021 році міжнародні ЗМІ шерили інформацію про те, що Pegasus використовують уряди різних, щоб слідкувати за конкретними особами. Сьогодні ж, використовуючи популярну назву шпигунської програми, деякі хакери вирішили на цьому заробити. 

В четвер дослідники з кібербезпеки попередили про широке розповсюдження підробленого програмного забезпечення Pegasus у Dark Web. Фірма з кібербезпеки CloudSEK провела поглиблене розслідування і виявила зловживання назвою шпигунського програмного забезпечення ізраїльської компанії NSO. Деякі умілі користувачі ПК просто вирішили заробити.

Дослідники проаналізували 25 000 публікацій в Telegram, де стверджувалося, що продається автентичний вихідний код Pegasus. В результаті виявилося, що це просто шахрайська схема. CloudSEK зв’язалися з 150 потенційними продавцями та отримали від них різні зразки вихідного коду. Проаналізувавши їх усі, команда підтвердила, що вони не мають ніякого відношення до оригінального шпигунського програмного забезпечення від NSO.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *